تورم پروستات و ضخامت مثانه

پرسش و پاسخدسته بندی: پرسشتورم پروستات و ضخامت مثانه
رضا رفیعی 3 سال قبل

سلام
حدود سه سال پیش سوزش و تکرر ادرار داشتم به پزشک مراجعه کردم. سونوگرافی و آزمایش هم انجام دادم  کلیه ها  و مثانه و پروستات نرمال بودند دارو تجویز کردند اما مشکل بر طرف نشد.بعد از چند ماه دوباره به پزشک مراجعه کردم سونوگرافی انجام شد مشخص شد مثانه نسبتاَ ضخیم و نامنظم هست و کلیه ها و پروستات نرمال هست دارو تجویز کردند و چند ماهی هم هر ماه به پزشک مراجعه کردم ولی نتیجه نداد. در این مدت به چندتا پزشک مراجعه کردم . این بار در سونو گرافی مشخص شد علاوه بر مثانه پروستات هم مقداری بزرگ شده. پزشک مربوطه گفتند شما پروستاتیت دارید یعنی عفونت پروستات. و باید هشت ماه تحت درمان باشید. داروهم پروستاباریج و ترازوکیم تجویز کردند.
الان چهار ماه است که تحت درمان ایشان هستم. اما تغییر چشمگیری حاصل نشده.
هر دو ساعت تکرر ادرار دارم، گاهی دو سه روز درد مثانه دارم و گاهی سوزش ادرار و گاهی بوی خاص هنگام ادرار، گاهی پرادرار، و گاهی هم چند روز انگار که اصلا این بیماری رو ندارم و مایعات هم خیلی کم مصرف میکنم در زمستان شاید در روز دو لیوان آب  بیشتر مصرف نکنم و گاهی جرات نمیکنم یک لیوان آب بخورم باید چندین بار دستشویی برم. خیلی هم عصبی هستم. لطفا راهنمایی بفرمایید

1 پاسخ
دکتر سلمان اسلامی عضو سایت 3 سال قبل

با سلام.
شرحی که فرمودید بیشتر مطرح کننده التهاب پروستات است. 
با این حال برای ارزیابی دقیق ، لازم است از نظر علایم انسدادی حین ادرار کردن بررسی شوید و همچنین نوار عصب مثانه انجام دهید.

فهرست
Call Now Buttonتماس