افزایش سایز آلت تناسلی مردان با تزریق ژل و فیلر

 1. خانه
 2. /
 3. دسته‌بندی نشده
 4. /
 5. افزایش سایز آلت تناسلی مردان با تزریق ژل و فیلر

تاریخ 23 آبان 1402

اندازه و طول آلت تناسلی مردان به طور قابل توجهی به اعتماد به نفس و اعتماد به نفس فرد بستگی دارد. برای افرادی که تمایل دارند به طور موقت اندازه آلت تناسلی خود را افزایش دهند، می‌توان از روش‌های غیرتهاجمی مانند تزریق فیلرهای پوستی به اطراف آلت تناسلی برای افزایش اندازه و محکمی آن استفاده کرد. هرچند روشی عمومی و مطمئن برای افزایش اندازه آلت تناسلی وجود ندارد، اما فیلرهای هیالورونیک اسید ممکن است باعث افزایش اندازه آلت تناسلی شوند، با این حال نتایج آن ممکن است به اندازه کافی رضایت بخش نباشد و عوارض جانبی آن نیز ممکن است زیاد باشد. در صورتی که تاثیر مداومتری مد نظر باشد، می‌توان از ایمپلنت‌های آلت تناسلی استفاده کرد که از طریق جراحی در محل نصب می‌شوند و باعث افزایش اندازه آلت تناسلی می‌شوند. این روش همچنین به افرادی که از اندازه کوچک آلت تناسلی رنج می‌برند، کمک می‌کند. قبل از تزریق، ناحیه کشاله ران تمیز می‌شود و آلت تناسلی بوسیله بی‌حس‌کننده‌های موضعی بی‌حس می‌شود. سپس فیلرهای هیالورونیک اسیدی یا فیلرهای کلاژنی به اطراف آلت تناسلی زیر پوست تزریق می‌شود. این فرآیند تقریباً 30 دقیقه طول می‌کشد. بسیاری از بیماران در ناحیه کشاله ران ورم و کبودی مشاهده می‌کنند و در محل تزریق فیلر، احساس وجود توده زیر پوستی یا حالت غیر عادی پوست دارند.

هدف از تزریق فیلر پوستی به آلت تناسلی مردان افزایش طول و استحکام آن است.

پزشک از چه نوع فیلرهایی استفاده می‌کند؟


امروزه از فیلرهای پوستی (که عموما برای لبها و گونه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد) برای افزایش استحکام آلت تناسلی مرد استفاده می‌شود. فیلری که بیشتر عمومیت دارد Juvederm Voluma  نامیده می‌شود و از مولکولهای طبیعی و جوان پوستی HA ساخته شده است. Juvederm Voluma  ساخت شرکت Allergan نوعی ژن HA است که بطور کلی برای صاف کردن چین و چروکهای پوست صورت، برجسته کردن گونه‌ها و فرم داده به لبها مورد استفاده قرار می‌گیرد. وقتی این ژل به زیر پوست آلت تناسلی مرد تزریق می‌شود، Voluma می‌تواند عرض و استحکام مورد نظر را به آلت تناسلی مرد بدهد.

آیا این روش ایمن است؟


پزشکان ترجیح می‌دهند از روش‌های غیر جراحی برای افزایش اندازه و طول آلت تناسلی مردان استفاده کنند. این کار را از طریق تزریق فیلرهایی مانند Juvederm و Restylane که به سرعت باعث افزایش استحکام آلت تناسلی مرد می‌شوند، انجام می‌دهند. این نوع فیلرها از هیالورونیک اسید، یک ترکیب طبیعی در پوست، تهیه می‌شوند که هم ایمن هستند و هم آب زیر پوست را نگه می‌دارند و باعث متورم ماندن ناحیه درمان برای مدت طولانی (تا 6 ماه) و همچنین جوان‌سازی پوست می‌شوند. این روش می‌تواند در ترکیب با عوامل رشد و سلول‌های تراپی (PRP و A cell)، باعث ایجاد هیجان جنسی بیشتر، افزایش اندازه و استحکام آلت تناسلی مرد، ماندگاری این حالت در طول رفتارهای جنسی و افزایش لذت جنس مخالف شود.

پس از انجام تزریق ژل به آلت تناسلی مرد باید در انتظار چه وضعیتی باشیم؟


بزرگ شدگی آلت تناسلی مرد می‌تواند بواسطه تزریق غیر تهاجمی فیلرهای پوست حاصل شود. در اینجا وضعیتهایی که قبل، در خلال و بعد از تزریق فیلرهای پوستی به آلت تناسلی مرد باید انتظار داشته باشیم را ملاحظه می‌نمایید.

قبل از درمان

آلت تناسلی قبل از درمان انداره خاصی ندارد.

در خلال انجام درمان

 • ناحیه کشاله ران تمیز می‌شود.
 • آلت تناسلی مرد بوسیله کرم‌های پوستی بی‌حس می‌شود.
 • فیلر دقیقا به زیر پوست آلت تناسلی تزریق می‌شود.
 • این پروسه تقریبا 30 دقیقه به طول می‌انجامد.

بلافاصله بعد از درمان

 • احساس ناراحتی و ورم
 • سوزش خفیف

1 تا 7 روز پس از درمان و پس از آن

 • بازگشت به حالت عادی پس از 1 تا 2 روز
 • جلوگیری از حرکت آلت به مدت یک هفته
 • نداشتن رابطه جنسی به مدت یک هفته

نکات مهم در دوره ریکاوری


دوره ریکاوری بعد از درمان کوتاه است و عموما صرف مدیریت ورم ناشی از درمان می‌شود. اغلب بیماران بعد از 2 روز می‌توانند به فعالیت عادی زندگی مشغول شوند. فعالیتهای سخت می‌بایست تا یک هفته بعد از درمان به تعویق بیافتد.

داوطلبان مناسب این نوع درمان


داوطلبان انجام تزریق فیلر برای بزرگ شدن آلت تناسلی افرادی هستند که به لزوم محکم شدن آلت تناسلی آگاهند و مایلند این عمل غیر تهاجمی را انجام دهند.

مواردی که این عمل پیشنهاد نمی‌شود


بزرگ کردن آلت تناسلی مرد با تزریق فیلر پوستی همراه با ریسک است. هیچ روش یا تکنولوژی بزرگ کردن آلتی وجود ندارد که پایداری و تاثیر آن کاملا مورد تایید باشد.

عوارض جانبی


عوارض جانبی تزریق فیلر پوستی به آلت تناسلی مرد شامل احساس ناراحتی، ورم، سوزش، پیشرفت کیست، احساس وجود توده زیر پوستی، حالت غیرعادی پوست و التهاب بافت می‌باشد. دیگر عوارض جانبی عبارتند از جایگیری نامناسب فیلر، ناصافی محل تزریق فیلر و جابجا شدن فیلر. هنوز هیچ مسیر مشخص و مستند کلینیکی برای انجام تزریق فیلر به آلت تناسلی مرد وجود ندارد.

با وجود اینکه برخی مردان نگران کوچک بودن آلت تناسلی خود هستند، تحقیقات نشان داده که اندازه آلت تناسلی اغلب آنها مناسب است و جای هیچ نگرانی نیست. پزشکان می‌گویند که مردانی که نگران اندازه آلت تناسلی خود هستند باید قبل از انجام اقدام درمانی با یک متخصص مشورت کنند چرا که این عمل اغلب بی‌اثر، گران قیمت و بسیار پر آسیب است.

دیگر روشهای درمانی


ممکن است برخی مردان به  اندازه آلت تناسلی خود حساس باشند. جراحی، انواع قرصها، دستگاه‌های بزرگ کننده و تزریق همه روشهایی هستند که سعی می‌کنند اندازه آلت تناسلی مرد را بزرگ کنند اما این روشها عموما روی مردانی موثر است که  آلتشان دچار آسیب یا مشکلات پزشکی موثر بر فعالیت عادی آلت تناسلی است.

درمانهای بدون جراحی

قرصها و لوسیونها

این محصولات معمولا از ویتامین‌ها، مواد معدنی و هورمونهایی ساخته می‌شوند که سبب بزرگ شدن اندازه آلت تناسلی مرد می‌شوند. با وجود اینکه این داروها سبب تحریک و بزرگ شدن آلت تناسلی می‌شوند هیچ مدرک مستند کلینیکی دال بر عملکرد آنها وجود ندارد و برخی از آنها  نیز مضر هستند. تحقیقاتی روی این مواد انجام شده و نشان داده که در آنها ترکیبات سرب، آفت کشها، و باکتری E. coli و مواد با منشا حیوانی وجود دارد.

استفاده از آنها وقت تلف کردن است. قرصها و لوسیونها سودمند نیستند. اگر اثر داشتند، شیمیدان ها اقدام به فروش آنها می‌کردند. استفاده از لوسیون ممکن است سبب شود برخی مردان در استفاده از آلت تناسلی خود راحتتر باشند. بنابراین استفاده از لوسیون سبب داشتن حس خوب در مردان می‌شود ولی مشخصا سبب بزرگتر شدن اندازه آن نمی‌شود.

دستگاه‌های وکیوم

از پمپ آلت تناسلی برای افزایش اندازه آلت تناسلی استفاده می‌شود. این دستگاه شامل یک لوله است که روی آلت تناسلی قرار می‌گیرد و سپس هوا از داخل لوله خارج شده و باعث ایجاد فشار کم داخل لوله می‌شود. این فشار کم باعث ورود خون به آلت تناسلی می‌شود و باعث افزایش حجم و اندازه آن می‌شود. این دستگاه وکیوم گاهی اوقات برای درمان ناتوانی جنسی استفاده می‌شود، اما استفاده بیش از حد ممکن است باعث آسیب دیدن بافت آلت تناسلی و بدتر شدن مشکلات شود.

تحقیقات کمی وجود دارد که نشان دهد استفاده مداوم از این دستگاه می‌تواند منجر به افزایش دائمی اندازه آلت تناسلی شود. به عبارت دیگر، استفاده مداوم از این پمپ به مدت چند دقیقه در روز احتمالاً تاثیر چندانی در افزایش اندازه آلت تناسلی ندارد.

گسترش دهنده‌های آلت تناسلی

در این تکنیک از وزنه یا فریمهای گسترش دهنده استفاده می‌شود که گاهی به آنها دستگاه‌های کشنده گفته می‌شود.برای کشیدن آلتهای لاغر از آنها استفاده می‌شود.تحقیقات نشان داده که هیچ سندی وجود ندارد که نشان دهد استفاده از وزنه سبب بزرگ شده آلت تناسلی مردان می‌شود بلکه ممکن است سبب آسیب دائم نیز بشود. در هر صورت استفاده از دستگاه‌های کشنده تاثیر بهتری نسبت به سایر روشها داشته است.

مدارکی وجود دارد که نشان می‌دهد دستگاه‌های کشنده می‌توانند تاثیر زیادی داشته باشند بخصوص در مردانی که اندازه آلتشان کوچک است. برخی بیمارانی که از دستگاه‌های کشنده به مدت 6 ماه استفاده کرده‌اند گزارش داده‌اند که سایز آلت تناسلی آنها 1 تا 2 سانتیمتر بزرگتر شده است. با این حال این روش درمانی بدون مشورت با پزشک نباید مورد استفاده قرار گیرد.

جلق زدن

در این روش با انگشت شست و اشاره بطور بپوسته به آلت تناسلی که کوچک است فشار وارد می‌شود تا اندازه آن بزرگ شود. به نظر می‌رسد که فشار دادن پیوسته آلت تناسلی سبب افزایش ظرفیت خونی بافت بزرگ کننده‌ آلت تناسلی و در نتیجه بزرگ شدن اندازه و سفتی آن می‌شود.

درست مانند استفاده از لوسیونها، این روش نیز سبب ایجاد احساس لذت بیشتر در مردان و این احساس که آلت تناسلی نسبت به حالت قبل از استفاده از این روش بزرگتر شده، می‌شود. اما هیچ سندی وجود ندارد که نشان دهد با استفاده از این روش اندازه آلت بزرگتر شده است.

جراحی آلت تناسلی مرد

جراحی افزایش قطر آلت تناسلی

برخی روش‌های جراحی برای افزایش قطر آلت تناسلی مردان  به این صورت هستند که مقداری از چربی سایر قسمتهای بدن فرد جدا شده و به آلت تناسلی او تزریق می‌شود. برخی گزارشات نشان می‌دهد که با این روش محیط آلت تناسلی 1.4 تا 4 سانت بزرگ شده است.

اما به هر حال مطالعات نشان داده که این روش به مرور زمان نتایج نامطلوب به همراه عوارض جانبی چون بد شکل شدن، زخم، ناهنجاری و عفونت ایجاد می‌کند.

در روش دیگر که هنوز در مرحله آزمایشی قرار دارد، پوست آلات تناسلی به عقب کشیده شده و یک لایه لوله مانند که از مواد تجزیه‌پذیر ساخته شده روی آلت قرار داده می‌شود و درون آن با سلولهای بافت آلت پر می‌شود.

تحقیقات نشان داده که استفاده از فریمهای تجدیدپذیر نتایج بهتری نسبت به تزریق چربی دارد. مشکل تزریق چربی این است که به مرور زمان چربی‌های تزریق شده مجددا جذب بدن می‌شوند و در نتیجه آلت تناسلی دوباره به حالت اول بر می‌گردد.

جراحی برای افزایش طول آلت تناسلی

روش کار به این صورت است که رباط متصل کننده آلت تناسلی به بدن بریده شده و پوست اضافی به پایه‌ی آلت تناسلی پیوند زده می‌شود تا اجازه رشد طولی بیشتری داشته باشد. تحقیقات نشان داده که این جراحی می‌تواند نتیجه متوسطی دارد و طول آلت تناسلی را در حالت کوچکی تا 2 سانتیمتر اضافه می‌کند اما تاثیری در اندازه آن در حالت بزرگ شده ندارد.

بعلاوه آلت تناسلی در حالت بزرگ شده به بلندی حالت قبل از این جراحی نمی‌شود زیرا رباط مربوط بریده شده است.

بیشتر مردان که این درمان را انجام داده‌اند از اینکه آلت تناسلیشان این زاویه را از دست داده خوشحال نیستند. این امر می‌تواند سبب بروز ناراحتی در هنگام مقاربت شود. شما می‌بایست با شریک خود حرکات جنسی بیشتری انجام دهید. نفع اضافه شدن 2 سانتیمتر طول آلت تناسلی در حالت کوچکی ارزش  از دست دادن زاویه آلت در حالت بزرگی را ندارد.

لیپوساکشن

برای مردانی با شکم بزرگ، لیپوساکشن، یک روش درمانی همراه با جراحی برای پاک کردن چربی‌های اضافه شکم، می‌تواند سبب بزرگ به نظر رسید آلت تناسلی شود. پاک کردن چربی‌های زیادی در نواحی عمومی بدن می‌تواند آلت تناسلی دفن شده زیر برجستگی‌های زیاد ناشی از چربی را برجسته‌تر نشان دهد.

تحقیقات نشان داده که نتایج زیبایی این عمل برای بیماران قابل قبول است. لیپوساکشن می‌تواند 2 سانتیمتر طول آلت تناسلی را در کوتاه مدت اضافه کند اما اگر بیماران مصرف چربی را رعایت نکنند، آنها دوباره باز می‌گردند.

این روش می‌تواند سبب بالا رفتن اعتماد به نفس بیمار شود اما در دراز مدت فرد باید رژیم غذایی خود را حفظ کرده و تمرینات ورزشی انجام دهد.

ایمپلنت‌های آلت تناسلی

پروتز آلت تناسلی مردان برای مردانی استفاده می‌شود که نانوانی جنسی دارند و آلت تناسلیشان بزرگ نمی‌شود.جراحان پروتز در کشیدن طول آلت تناسلی محدودیت دارند. جراحان سعی می‌کنند بدنه cavernosa را بکشند تا یک پروتز بزرگتر در آن جا بشود اما نمی‌توانند مجرای خروج ادرار را طولانی‌تر کنند.

بجای این کار جراحان می‌توانند رباط متصل کننده آلت تناسلی به بدن را ببرند. این عمل سبب می‌شود آلت تناسلی در حالت کوچکی پایینتر بیافتد اما واقعا بزرگتر نمی‌شود. وقتی آلت تناسلی پایینتر آویزان باشد به نظر بزرگتر می‌رسد اما در هنگام مقاربت ماندگاری کمتری دارد.

جراجان همچنین تلاش می‌کنند که روی آلت تناسلی با پوست بپوشانند و با اضافه کردن بافت مصنوعی یا بیولوژیک دور تا دور آلت تناسلی سبب افزایش قطر آن شوند.

شما چه کاری می‌توانید انجام دهید؟


آلت تناسلی مردان در خلال دوره بلوغ  در پاسخ به ترشح هورمون تستسترون رشد می‌کند که به این مرحله  (dihydrotestosterone (DHT  گفته می‌شود.  بدن مردان در طول عمر به ساخت DHT ادامه می‌دهد اما رشد آلت تناسلی با پایان دوره بلوغ پایان می‌یابد. اندازه آلت تناسلی در حالت کوچکی ممکن است با افزایش عمر کاهش یابد. این تغییر یک امر طبیعی است.

در شرایطی که شما نمی‌توانید آلت تناسلیتان را بزرگتر کنید، روشهایی وجود دارد که از طریق آنها می‌توانید ظاهر آن را بزرگتر نشان دهید.

 • کاهش وزن: اگر شما اضافه وزن دارید، این اضافه وزن ممکن است سبب شود آلت تناسلی شما کوچکتر به نظر برسد. کم کردن وزن می‌تواند آلت شما را نسبتا بزرگتر نشان دهد.
 • حفظ تناسب اندام: داشتن اندام عضلانی به شما احساس رضایت از اندازه آلت تناسلی می‌دهد.
 • تمیز نگه داشتن اطراف آلت تناسلی: اصلاح موهای زائد اطراف آلت تناسلی ظاهر آن را بزرگتر نشان می‌دهد.

مقالات مرتبط

بهترین دکتر متخصص کلیه و مجاری ادراری(اورولوژیست)

درد بیضه خفیف و شدید: علل و درمان

زگیل تناسلی

پماد زگیل تناسلی: کرم الدرا ،پودوفیلوکس یا وارتیکون و اسید سالسیلیک

علل تکرر ادرار در شب چیست

علل تکرر ادرار در شب چیست: علت، عوارض، تشخیص و درمان نوکتریا

فهرست
تماس با ما