درد آلت تناسلی در مردان می‌تواند در قسمت بیخ، طول یا سر آلت احساس شود. این درد می‌تواند در پوست ختنه‌گاه نیز ایجاد شود. این درد همچنین ممکن است با احساس خارش، سوزش یا زق‌زق کردن همراه باشد. درد آلت تناسلی ممکن است به خاطر یک ضربه، تصادف یا بیماری باشد و می‌تواند در همه‌ی مردان با هر سنی بروز کند. با توجه به شرایط یا بیماری‌های زمینه‌ای که منجر به بروز آن می‌شوند، این درد می‌تواند متفاوت باشد. اگر دچار ضربه و آسیبی شده‌اید، این درد ممکن است شدید و ناگهانی باشد. اگر دچار بیماری یا مشکلی هستید، این درد ممکن است خفیف‌تر باشد و به‌تدریج شدید شود. هرگونه دردی در آلت تناسلی را باید جدی گرفت، خصوصاً اگر در حین نعوظ رخ دهد، باعث جلوگیری از ادرار کردن شود، یا در مدتی طولانی و همراه با ترشح، سوزش، قرمزی یا ورم باشد

سلامت دستگاه تناسلی یکی از بخش‌های مهم سلامتی فرد است- و چیزی فراتر از رسیدن به نعوظ و نگه‌داشتن این حالت، انزال و تولیدمثل می‌باشد. درد آلت تناسلی می‌تواند نشانه‌ای از وجود مشکل یا یک بیماری باشد. ابتلا به بیماری‌ها و مشکلاتی که تأثیری روی آلت تناسلی دارند نیز می‌تواند در حیطه‌های دیگر زندگی‌تان تأثیرگذار باشند، این مشکلات می‌تواند سبب استرس یا مشکلاتی در روابط و اعتمادبه‌نفس فرد شوند. اگر دچار درد در ناحیه‌ی آلت تناسلی‌تان شده‌اید، حتماً به یک متخصص اورولوژی مراجعه کنید. تشخیص به‌موقع و درمان مناسب آن می‌تواند تأثیر چشمگیری روی سلامت و بهبودی شما داشته باشد. متخصصین ما در کلینیک دکتر سلمان اسلامی می‌توانند به شما در تعیین علائم و نشانه‌های مشکلاتی در آلت تناسلی و دانستن نکاتی برای محافظت از سلامت آن کمک کنند. جهت دریافت نوبت مشاوره و یا رزرو وقت با ما تماس بگیرید.

علت‌ها


علل رایج درد آلت تناسلی عبارت‌اند از:

بیماری پیرونی

بیماری پیرونی (به انگلیسی: Peyronie’s disease) هنگامی بروز می‌کند که یک التهاب سبب ایجاد یک لایه‌ی نازک از بافت فیبری، بنام پلاک، در بالا یا پایین طول آلت تناسلی می‌شود. ازآنجایی‌که این بافت فیبری در کنار بافتی تشکیل می‌شود که در حین نعوظ سفت می‌شود، بیمار ممکن است متوجه خم شدن آلت تناسلی خود در هنگام نعوظ شود. این بیماری می‌تواند در صورت خونریزی داخلی آلت تناسلی بعد از خم شدن یا ضربه به آن، درصورتی‌که فرد دچار یک بیماری بافت همبند باشد، یا اگر بیمار دچار التهابی در سیستم لنفاوی یا عروق خونی باشد، بروز کند. این بیماری ممکن است در برخی خانواده‌ها ارثی باشد یا به دلایلی نامعلوم به وجود آید.

پریاپیسم

پریاپیسم (نعوظ دائم یا مانا) سبب بروز درد و نعوظ طولانی‌مدت می‌شود. این نعوظ می‌تواند حتی درزمانی که فرد تمایلی به نزدیکی ندارد رخ دهد. این مشکل بیشتر در بین پسران بین سنین 5 تا 10 سال و مردان بین سنین 20 تا 50 سال بروز می‌کند. در صورت بروز این مشکل، باید در اسرع وقت برای درمان اقدام کرد، در غیر این صورت آسیبی دائمی به وجود خواهد آمد. این آسیب می‌تواند باعث از بین رفتن توانایی نعوظ در آینده شود.

از علت‌های بروز این بیماری می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 • عوارض مصرف داروهایی برای درمان مشکلات نعوظ یا داروهایی برای درمان افسردگی
 • اختلالات لخته شدن خون
 • اختلالات روانی
 • مشکلات خونی مانند سرطان خون یا کم‌خونی داسی شکل
 • آسیب و ضربه به آلت تناسلی یا ستون فقرات

بالانیتیس

بالانیت یا بالانیتیس، یک عفونت در پوست ختنه‌گاه و سر آلت در ناحیه ختنه‌گاه می‌باشد. این بیماری معمولاً در مردان و پسرهایی رخ می‌دهد که همیشه قسمت زیر پیش‌پوست (پوست ختنه‌گاه) را نمی‌شویند یا کسانی که ختنه نشده‌اند، اگرچه کسانی که ختنه شده باشند نیز ممکن است به این بیماری مبتلا شوند. همچنین این بیماری ممکن است در صورت مبتلا بودن بیمار به عفونت قارچی، بیماری و عفونت مقاربتی (STI)، یا حساسیت به نوع صابون، عطر یا موادی دیگر بروز کند.

بیماری‌ها و عفونت‌های مقاربتی

عفونت ناشی از بیماری‌های مقاربتی می‌تواند سبب بروز درد در آلت تناسلی شود. بیماری‌های مقاربتی که سبب بروز این درد می‌شوند عبارت‌اند از:

عفونت‌های مجاری ادراری

عفونت مجاری ادراری (UTI) در زنان شایع‌تر است، اما می‌تواند در مردان نیز به وجود آید. یک عفونت مجاری ادراری هنگامی بروز می‌کند که باکتری‌ها وارد مجرای ادرار فرد شوند و آن را دچار عفونت کنند. این عفونت ممکن است در صورت داشتن شرایط زیر در مردان بروز کند:

 • ختنه نشده باشد.
 • سیستم ایمنی ضعیفی داشته باشد.
 • دچار مشکل یا انسدادی در مجرای ادراری باشد.
 • با فردی که مبتلابه عفونت است، رابطه‌ی جنسی داشته باشد.
 • دچار بزرگی پروستات شده باشد.

صدمه

مانند قسمت‌های دیگری از بدن، یک ضربه یا صدمه می‌تواند باعث آسیب به آلت تناسلی شود. این صدمات ممکن است در این شرایط وارد شوند:

 • در سوانح رانندگی
 • آتش‌سوزی
 • قرار دادن یک حلقه در دور آلت برای طولانی‌تر شدن نعوظ
 • قرار دادن چیزی در مجرای پیشاب (لوله‌ای که ادرار را از راه آلت به بیرون هدایت می‌کند).

فیموزیس و پارا فیموز

فیموزیس (Phimosis) یا تنگی‌ ختنه‌گاه‌ در کسانی که ختنه نشده‌اند رخ می‌دهد و هنگام بروز آن پوست ختنه‌گاه (پیش‌پوست) خیلی سفت می‌شود و نمی‌تواند از قسمت سر آلت به عقب کشیده شود. این مشکل معمولاً در کودکان بروز می‌کند، اما می‌تواند در صورت ابتلا به بالانیت یا وارد شدن صدمه‌ای که باعث زخم شدن پوست ختنه‌گاه شود نیز به وجود آید. وضعیت مرتبط با این عارضه، پارا فیموز نام دارد که وقتی فرد پوست ختنه‌گاه را از سر آلت تناسلی به عقب بکشد، این پوست دیگر نمی‌تواند به‌جای قبلی خود برگردد و روی آلت را بپوشاند. پارا فیموز یک شرایط اورژانسی است زیرا می‌تواند باعث جلوگیری از ادرار شود و ممکن است باعث مرگ بافتی در ناحیه‌ی آلت تناسلی شود.

سرطان

سرطان آلت تناسلی، علت دیگر درد در ناحیه‌ی آلت تناسلی می‌باشد، اگرچه این موردی نادر است. عوامل بخصوصی می‌توانند سبب افزایش احتمال ابتلا به سرطان گردند، مانند:

 • سیگار کشیدن
 • ختنه نشدن
 • ابتلا به ویروس پاپیلوم انسانی یا HPV
 • تمیز نکردن قسمت تحتانی پوست ختنه‌گاه در صورت ختنه نشدن
 • درمان برای بیماری پسوریازیس (صدف)

علائم


تعیین نوع درد در ناحیه‌ی تناسلی، اولین مرحله در تشخیص علت آن می‌باشد. درد آلت تناسلی می‌تواند انواع بسیار مختلفی داشته باشد. درد آلت تناسلی می‌تواند داخلی یا خارجی باشد. این درد می‌تواند در یک نقطه متمرکز باشد یا کل آلت تناسلی را در بربگیرد. این درد می‌تواند خفیف یا شدید، مداوم یا لحظه‌ای باشد. دردی که به یک عفونت مرتبط باشد بیشتر به‌صورت سوزش، خارش یا همراه با زخم باشد. ضربه به آلت تناسلی ممکن است سبب بروز دردی در قسمتی که ضربه واردشده است یا در سرتاسر آلت تناسلی شود، این وضعیت به صدمه‌ی واردشده دارد.

درمان


درمان درد آلت تناسلی به وضعیت یا بیماری زمینه‌ای آن بستگی دارد:

 • پلاک‌های پیرونی را می‌توان با تزریق کاهش داد و در موارد بسیار شدید، جراح می‌تواند آن‌ها را بردارد.
 • در صورت ابتلا به پریاپیسم، برداشتن خون از آلت تناسلی با استفاده از سوزن، به کاهش نعوظ کمک خواهد کرد. مصرف دارو نیز می‌تواند مقدار جریان خون را در آلت تناسلی کاهش دهد.
 • برای درمان عفونت مجاری ادراری و برخی از بیماری‌های مقاربتی مانند کلامیدیا، سوزاک و سفلیس، می‌توان از داروهای آنتی‌بیوتیک استفاده کرد. همچنین از داروهای آنتی‌بیوتیک و ضد قارچ می‌توان برای درمان بالانیت استفاده کرد.
 • برای کمک به کاهش یا برطرف کردن تبخال تناسلی، می‌توان از داروهای ضدویروس استفاده کرد.
 • در صورت بروز فیموزیس، کشیدن پوست ختنه‌گاه با انگشتان ممکن است آن را شل‌تر کند. همچنین می‌توان پمادهای آستروئیدی را روی آن ناحیه استعمال کرد. در برخی موارد به جراحی ممکن است نیاز باشد.
 • سرد کردن سر آلت تناسلی می‌تواند موجب کاهش ورم در موارد ابتلا به پارا فیموز شود. پزشک ممکن است توصیه کند که سر آلت تناسلی را فشار دهید. همچنین می‌تواند برای کمک به تخلیه‌ی آن، داروهایی را به آلت تزریق کند، یا می‌تواند برای کاهش تورم، برش‌های کوچکی را در پوست ختنه‌گاه ایجاد کند.
 • در صورت ابتلا به سرطان آلت تناسلی، جراح می‌تواند قسمت‌های سرطانی را از آلت تناسلی بردارد. درمان سرطان آلت تناسلی نیز می‌تواند شامل پرتودرمانی یا شیمی‌درمانی باشد.

پیشگیری


با رعایت نکاتی، می‌توان احتمال بروز هرگونه دردی در آلت تناسلی را کاهش داد، ازجمله استفاده از کاندوم در هنگام نزدیکی، اجتناب از روابط جنسی با کسی که دچار هرگونه عفونت فعالی می‌باشد. اگر کسی مکرراً دچار عفونت‌ها یا مشکلاتی دیگر در پوست ختنه‌گاه شود، ختنه کردن یا تمیز کردن روزانه‌ی قسمت زیر پوست ختنه‌گاه می‌تواند کمک‌کننده باشد.

مقالات مرتبط

لاپاراسکوپی واریکوسل: نحوه‌ انجام، عوارض و مراقبت‌ها

لاپاراسکوپی واریکوسل: نحوه‌ انجام، عوارض و مراقبت‌ها

واریکوسل

انواع روشهای تشخیص واریکوسل (معاینه ی فیزیکی، سونو، بررسی علائم)

زود انزالی

درمان زود انزالی با گیاهان دارویی مانند مارچوبه، زنجبیل، زعفران و …

سنگ کلیه

علائم سنگ کلیه را بشناسید (درد در پهلو و کمر، تکرر و سوزش ادرار و …)

294 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام جناب دکتر
  سوالم اینکه من موقع نزدیکی و اتمام کار الت تناسلیم دچار متورم شدن میشه علت چیه.ممنون

  پاسخ
  • با سلام.
   ممکنه واکنش افزایش حساسیت و آلرژی باعث این مشکل بوده باشه، از طرف دیگه دفعات نزدیکی زیاد و طول نزدیکی زیاد در هر بار، میتونه عامل این مشکل بوده باشد.
   بهتر است یک نوبت جهت معاینه مراجعه کنید.

   پاسخ
  • سلام اقای دکتر،بنده مدتیه که پوست سمت راست کیسه بیضه ام یک مقدارملتهب وقرمز شده و اکثراوقات پوست کیسه بیضه ام به شدت جمع میشه وکوچیک میشه پوست کیسه بیضه ام خیلی خیلی ضخیم و کلفت میشه و احساس سوزش هم پیدا میکنه میخواستم بدونم مشکلش چیه؟ متشکرم

   پاسخ
   • با سلام.
    ممکن است التهاب ناشی از آلرژی و حساسیت پوستی باشد.
    از مواد شوینده و صابون و شامپو در ناحیه ملتهب استفاده نکنید.
    همچنین برای مدتی کوتاه تا بهبود التهاب، از اصلاح موهای ناحیه ملتهب اجتناب کنید.

    پاسخ
   • با سلام.
    ممکن است التهاب ناشی از آلرژی و حساسیت پوستی باشد.
    از مواد شوینده و صابون و شامپو در ناحیه ملتهب استفاده نکنید.
    همچنین برای مدتی کوتاه تا بهبود التهاب، از اصلاح موهای ناحیه ملتهب اجتناب کنید

    پاسخ
 • سلام
  اقای دکتر من التم هنگام نعوض سمت چپش درد میگیره اگه بهش فشار بیاد، تازگی بیضه ها هم درد میگیره، من ازدواج نکردم و تا حالا هم رابطه جنسی نداشتم، باید چیکار کنم؟

  پاسخ
 • سلام اقای دکتر
  من یک پسر ۳.۵ ساله دارم که گاهی میگه الت تناسلیش درد میکنه
  هیچ علامت خاصی دیده نمیشه
  مشکلی هست؟

  پاسخ
 • من درد الت تناسلي شديد دارم و چن بار ب دكتر مراجعه كردم درست نشدم لطفا راهنمايي بفرماييد

  پاسخ
  • با سلام
   درد در آلت تناسلی، میتونه علل مختلفی داشته باشه، از جمله پروستاتیت حاد و مزمن و پلاک پایرونی و علل عفونی
   باید بر اساس شرح حال دقیق و مجموعه علایم بالینی، تشخیص دقیق داده شود، که مستلزم ویزیت و معاینه میباشد.

   پاسخ
 • با سلام من چن روز پيش تكرر در ادرار و تا حدودي بي اختياري ادرار داشتم و به پزشك مراجعه كردم البته اين موضوع درست شده ولي درد شديد در نواحي بالاي الت تناسلي و مثل اينكه يك سوزن هر لحظه به سر الت تناسلي وارد مي شود را احساس مي كنم و اين مورد يعني درد الت تناسلي در مواقعي كه نزديكي دارم بيشتر مي شود تحمل ان را ندارم لطفا راهنمايي بفرماييد

  پاسخ
  • با سلام
   حتما طول درمانتون رو کامل کنید.
   در صورت ادامه علایمتون باید ازمایش ادرار بدهید و جهت معاینه اقدام کنید.

   پاسخ
  • شیران
   باسلام
   من قبلا مشکل پروستات داشته ام وpsa=5بود با استفاده از قرص پروستاتان psa=2.5حال
   شبهادر خواب به علت ادرار داشتن نعوظ شده که همراه درد میباشد واز خواب بیدار وپس از تخلیه ادرار
   مشکل برطرف میباشد
   لطفا جهت رفع مشکل راهنمایی فرمایید

   پاسخ
 • ازمايش ادرار دادم دكتر گفته چيزي ندارين وايا رابطه نزديكي ميتونه در مورد درد الت تناسلي سهيم باشه يا ن؟چرا كه اين درد بعد از رابطه نزديكي بيشتر شده

  پاسخ
 • سلام آقای دکتر من در ناحیه زیر شکمم دور در انتهای آلتم سمت راست وقتی دست میزنم یه چیز سفتی احساس میکنم که خیلی دردناکه میخواستم بدونم چی میتونه باشه

  پاسخ
 • سلام اقای دکتر من بقل بیضم یعنی جای که خط شرتم هست سمت چپم گاهی احساس گرفتگی میکنم قبلنا یه دونه ای بود ولی خود به خود رفت ولی هنوز احساس گرفتگی خیلی ضعیف میکنم به نضر شما مشگلی هست ممنون میشم جواب بدید

  پاسخ
 • سلام اقاي دكتر خسته نباشيد من از دو سه سال پيش يه سري اختلالاتي در مجاري ادراريم ايجاد شد كه نميدونم براي چي هسته بعضي وقتا موقع إدرار كردن آلت درد ميگيره و ميسوزه و بعضي وقتا هم يه درد هاي خاصي كه نميدونم چجوري تعريفشون كنم ايجاد ميشه و سمت چپ الت هم يه قسمت كوچكي وقتي بهش دست ميزني ميسوزه تا امروز سوختم و سأختم با اينكه بعضي وقتا هم خيلي اذيتم ميكنه تا امروز گفتم شايد خودش خوب بشه ولي از امروز تصميم گرفتم برم پيش دكتر و از شما هم كمك بخوام حالا يه راهنمايي بكنيد خيلي ممنون ميشم

  پاسخ
  • با سلام.
   ممکنه دچار التهاب مزمن پروستات شده باشید.
   لازمه آزمایش ادرار و سونوگرافی از سیستم ادراری بدهید و جهت معاینه مراجعه کنید.

   پاسخ
 • با سلام حدودا یک ماه میشه قسمت وسط الت تماسلیم درد میکنه بعضی وقتام شدید میشه میتونم حس کنم که از داخل درد میکنه بعضی وقتام زیر شکمم باهاش درد میگیره لطفا بگید مشکل چیه مرسی

  پاسخ
  • با سلام
   درد در آلت تناسلی، میتونه علل مختلفی داشته باشه، از جمله پروستاتیت حاد و مزمن و پلاک پایرونی و علل عفونی
   باید بر اساس شرح حال دقیق و مجموعه علایم بالینی، تشخیص دقیق داده شود، که مستلزم ویزیت و معاینه میباشد.

   پاسخ
 • با سلام.
  لازمه جهت ارزیابی دقیق معاینه شوید.

  پاسخ
 • سلام وسط التم یهویی درد میگیره بعد قطع میشه بعد دوباره شروع میشه.دایم نیست مقطعیه.خیلی نگرانم بایدچکار کنم

  پاسخ
 • سلام
  بنده پسری 23 ساله هستم،موقع خروج منی دردی در ناحیه سر آلت احساس کردم،انگار دارن سوزن میزنن،از اون وقت به بعد هنگام ادرار همون منوال درد رو دارم،میشه راهنمایی کنید،با تشکر

  پاسخ
  • با سلام.
   طبق شرحی که فرمودید ممکن است دچار التهاب پروستات شده باشید.
   توصیه میشه یک آزمایش ادرار بدید و جهت معاینه به کلینیک اورولوژی مراجعه کنید.

   پاسخ
 • سلام وقت بخیر من بعد از سکس پوسته التم شدید درد میگیره میشه گفت از زمان سکس تا ۱۲ساعت بدش هرموقه سیخ بشه پوست التم درد میگیره مشکل چیه..

  پاسخ
 • سلام.
  از پماد ویتامین A به مدت دو هفته روزی دو نوبت استفاده کنید.

  پاسخ
 • سلام اقای دکتر من وقتی دو نوبت سکس میکنم ، بعد سکس تا 4 5 ساعت وقتی التم به حالت نعوض در می اید در کمرگاه التم احساس درد میکنم ، التمم راست هستش در حالت نعوض هم هیچ کجی به هیچ سمت یا بالا یا پایین ندارد به نظر شما چه باید کرد؟

  پاسخ
 • با سلام. وارد کرد فشار زیاد منجر به ایجاد درد میشود.
  جای نگرانی نیست.

  پاسخ
 • باسلام. من مدتی است سرآلتم حالت سوزش دارد احساس می کنم چیزی درآمد گیر کرده آیا احتمال دارد که سنگ باشد چون سنگ کلیه هم دارم ممنون

  پاسخ
  • با سلام.
   گیر کردن سنگ در نوک مجرای ادراری، معمولا با درد و سوزش شدید ادراری همراه است.
   علل متعدد دیگه ای از جمله اورتریت و چسبندگی مجرا و همانژیوم و زگیل هم میتواند علایم مشابه ایجاد کند.
   توصیه میشود جهت ارزیابی دقیق به کلینیک مراجعه کنید.
   ۸۸۳۴۳۴۴۴
   ۸۸۳۴۳۴۴۵
   ۸۸۳۴۳۴۴۶

   پاسخ
 • با سلام وخسته نباشی من روز پنج شنبه هفته پیش سنگ کلیه مو با دستگاه شکستم الان تو آلتم درد داره خواستم بدونم چکار کنم درد کمتر داشته باشه انگار ادار دارم میام چیزی نمیاد

  پاسخ
  • با سلام.
   ممکنه سنگ خرد شده یا لخته خون گیر کرده باشد.
   مایعات زیاد بخورید. بهترین اقدام این است که سونوگرافی جدید از کلیه ها و مجاری ادراریتون بگیرید و جهت ویزیت مراجعه کنید.

   پاسخ
 • سلام آقای دکتر.من ۳۰ روز هست که درد در وسط آلتم دارم روز اول بیضه چپم درد گرفت بعد ادرارم کم شد ویک بار هنگام ارار کردن ادرارم قهوه ای رنگ شد بعد در قسمت پایین مسانه ام به مدت ۷ روز درد داشتم سونوگرافی رفتم کلیه هام سنگ داشت سایز پروستات هم نرمال بود آزمایش هم دادم مشکلی نبود دارو هم مصرف کردم آنتیبیوتیک هم مصرف کردم.درد مثانه بر طرف شد ولی درد آلت ولم نمیکنه لطفا بگید چه کار کنم.البته پیش دکتر رفتم وآلت رو دید ومعاینه کرد گفت چیزی نیست ترشه هم نداشتم.

  پاسخ
  • با سلام.
   در صورتی که علایم ادراری ندارید و آزمایش ادرار و سونوگرافیتون نرمال است جای نگرانی نیست.
   علل مختلفی میتواند درد در تنه آلت ایجاد کند از جمله سنگ، عفونت، پروستاتیت و پلاک پیرونی، که برای تشخیص دقیق، لازم است که معاینه شوید.

   پاسخ
 • سلام آقاى دكتر، به تازگى يه مشكلى برام پيش اومده كه نگرانم كرده، بعضى وقتا حس درد در ناحيه تناسلى ميكنم و هنگام ادرار يا بعد ادرار يه مايع بيرنگى كه بو هم نداره ازم خارج ميشه،آزمايش ادرار دادم و چيزى نبود ولى اين موضوع فكرم رو درگير كرده لطفا كمكم كنيد

  پاسخ
  • با سلام.
   قاعدتا طبق شرح حال مختصری که ذکر کردید، نباید مشکل مهمی داشته باشید.
   با این حال بهتر است جهت ارزیابی دقیق و اخذ شرح حاد و معاینه ، یک نوبت به کلینیک مراجعه کنید.
   آدرس کلینیک رو میفرستم خدمتتون
   تهران،خیابان مطهری، خیابان فجر، روبروی بیمارستان جم،کوچه شهید نظری، روبروی MRI دکتر اطهری، ساختمان زهره(پلاک ۵۰) طبقه ۵ واحد ۱۶
   ۸۸۳۴۳۴۴۴
   ۸۸۳۴۳۴۴۵
   ۸۸۳۴۳۴۴۶

   عصر روزهای زوج از ساعت 4 تا 8 شب
   قبل از مراجعه حتما هماهنگ کنید.

   پاسخ
 • سلام آقای دکتر
  صبح که بیدار شدم آلتم و بالاش درد میکنه..موقع ادرار هم سوزشی حس نکردم..وقتی پاهامو جمع و راست میکنم بالای آلتم درد میکنه به همین جا هم که دست میزنم درد میکنه کوفته شده انگار ولی چیزی اصابت نکرده..نگرانم آقای دکتر راهنماییم کنید

  پاسخ
 • با سللام آقای دکتر ، من بعد از رابطه جنسی که داشتم فکر میکنم فشار به آلتم وارد شد و احساس درد دارم و حالا همینکه فشار به شیلی های اطراف وارد میشود احساس درد خفیف میکنم ودر موقع سیکس وقتی که حالتم ایستاده است احساس درد دارم و همچنان الرژی های کوچک دور آلتم پیدا شده که بعضی وختا خاریشت دارد ممنون میشم اگر راهنمای ام کنید

  پاسخ
 • سلام آقای دکتر خسته نباشید، ممنون که به سوال ها جواب میدهید.
  من یک مشکل دارم ، وقتی که تحریک میشم و التم نقوظ پیدا میکنه درد خیلی شدیدی در زیر کلاهک و خود کلاهکش داره ، بهش دست میزنی دردش بیشتر میشه، در حالت عادی درد نداره. زمان ادرار هم دردی ندارد.

  پاسخ
 • با سلام.
  طبق شرح حالی که میفرمایید،خیلی جای نگرانی نیست.
  در صورت عدم بهبود خود بخود،ظرف یکماه آینده یک نوبت برای معاینه به اورولوژیست مراجعه کنید.

  پاسخ
 • بعد از اولین نزدیکی روی التم قرمز شد ودست میزدم درد میکرد بعد از دو روز حالت قرمزی را دارد ولی دیگر درد نمیکنه لطفا راهنماییم کنید

  پاسخ
 • با سلام‌
  در صورتی که خودبخود ظرف یک هفته رفع نشد و یا دچار تشدید قرمزی، تورم و یا خروج چرک از مجرا شد، بهتر است جهت معاینه یک جلسه به مطب مراجعه کنید.

  پاسخ
 • با سلام وعرض خسته نباشید خدمت آقای دکتر بنده 40 سال دارم حدود 5 سال قبل به جهت اینکه پسردار بشیم جهت مشاوره پیش دکترارولوژیست رفتیم باتوجه به اینکه بنده دیابت دارم ترسیدیم بچه سومی هم دختر باشه ایشان یک قرص تقویت اسپرم دادند بعد از چندروز ابتامیل جنسی ام کم شد و به مرورزمان نعوذکامل پیدا کردم وازطرفی مدام سوزش شدید درکل طول مسیر ادرارتا نوک آلت دارم و چندروزقبل نزددکتررفتم کلی آزمایش و آزمایش پروستات وسرطان پروستات نوشتند درجواب حجم پروستاتم 20 بود و دکتردونع قرص پرازوسین1 وتامسولوسین دادند ولی فرق نکرده و آلتم مدام درد ونعوذ دارم واصلا میل وعلاقه جنسی هم ندارم حتی با دیدن فیلم وغیره واعصابم خراب شده وباهمسرم مدام درگیریم بی زحمت علت رابفرمایید بی نهایت ممنون میشم ضمنا روزانه قرص متفورمین وگلی بنکلامید و گاه قرص چربی هم طبق دستورپزشک مصرف میکنم ..

  پاسخ
 • با سلام.
  ۱:اسم دارویی که چند سال پیش براتون تجویز شده بود و اختلال نعوظ ایجاد کرده بود چی بود؟
  ۲: در حال حاضر آیا اختلال نعوظ دارید؟ به این معنی که آلت شما سفت نمیشود؟
  ۳: در صورتی که آلت خوب سفت نمیشود، با توجه به دیابتتون،لازم است داروهای تقویت کننده نعوظ بخورید.
  ۴: با توجه به شدت علایمتون و اختلال ادرار کردن ، لازم است با مدارکتون جهت معاینه و ارزیابی تکمیلی مراجعه کنید.

  پاسخ
 • با سلام خارش بیضه ها نشانه چیست و چگونه درمان میشود متشکرم

  پاسخ
 • سلام اقای دکتر خسته نباشید من در آلت ام احساس بی حسی میکنم و در ادرار کردن هم احساس سوزش دارم بعد ادرار درد شدید هم میکنه مشکل چیه لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
 • با سلام
  اقای دکتر من پسر ۲۱ ساله هستم
  مشکلم اینه ک در قسمت اخر الت ام و قبل از کلاهک الت ام زیر پوستش سفت شده و هنگامی ک راست هست بشدت درد میکنه و و یه چیزی مث یه رگ ب این دو وصل هس و درد میکنه.
  میخواستم بدونم مشکلم چی هس

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر بنده مدتی هست بعد از نزدیکی زیر کلاهک آلت همسرم متورم و قرمز میشود و وقتی دخول انجام میشود میگوید سوزش و خارش ایجاد میشه خودم دکتر رفتم گفت یه نوع قارچ هست وپماد هیدروکورتیزون داد هم خودم و هم همسرم استفاده کردیم یه مدت خوب بودیم ولی باز هم ایشون متورم شدید و قرمز شد و هم اینکه خودم بدجور ورم کرد حس کردم چیزی ازم بیرون زده ولی دوساعت بعد من خوب شدم ولی همسرم همچنان زیردور کلاهکش سفید و دوست پوست شده

  پاسخ
 • علیرضا تقی نژاد
  جولای 9, 2018 9:28 ب.ظ

  سلام.خسته نباشید.بنده 32 سال دارم.چند ماه قبل طی سونوگرافی گفتند سنگ کلیه دارم.بعد از مصرف دارو دوباره سونو انجام دادم که دکتر گفت سنگ دیده نمیشه.ولی از همون روزها نوک التم بصورت ضربانی درد دارم واحساس فشار روی نوک التم دارم.لطفا راهنمایی بفرمایید ممنون

  پاسخ
 • سلام خسته نباشيد
  اقاي دكتر من hpv 6 دارم بعد فيريز كردم اما زماني كه نزديكي ميكنم با كاندوم التم زخم ميشه

  پاسخ
 • heydari9865@gmail.com
  جولای 14, 2018 12:11 ب.ظ

  سلام آقای دکتر..من چند روز با آلتم حرکت کشش انجام دادم..از اون روز ب بعد سمت راست آلتم درد خفیف داشت.. بعد از دو سه روز ک حرکت کششو تکرار کردم احساس سوزش در ادرار و منی دارم..مکرر هم نیاز ب اجابت مزاج دارم‌..بفرمایید چیکار کنم

  پاسخ
 • سلام اقای دکتر من ۱۷ سالمه و هنگام ادرار محل خروج ادار که در کلاهک الت قرار داره سوزش زیادی داره کمی هم احساس میکنم متورم شده

  پاسخ
  • با سلام.
   لازم است یک نوبت آزمایش ادرار بدهید و توسط اورولوژیست معاینه شوید.
   علل مختلفی چون عفونت پروستات، مجرای ادراری و مثانه، سنگ سیستم ادراری و یا حساسیت پوستی و آسیب مخاط مجرای ادراری به دنبال استفاده از مواد شوینده حین استحمام و یا خودارضایی میتواند مطرح باشد.

   پاسخ
  • سلام اقایه دکتر من ۱۸ سالمه یه رابطه داشتم ،چندروز بعد از رابطه به دردهای ناگهانی و سوزش در نوک الت و درد بیضه سمت راست و شکم،تکرر ادرار درد چشم دچار شدم،انتی بیوتیک های قوی مثل سفتریاکسون و پنی سیلین استفاده کردم ،تکرر ادرار و درد چشمم خوب شد ولی درد و سوزش نوک الت و بیضه و شکم خوب نشد ،هنگام ادرار و نعوظ و انزال هیچ مشکلی ندارم،میخواستم ببینم چه مشکلی دارم؟

   پاسخ
 • و همینطور هنگام نعوظ

  پاسخ
 • سلام….آقای دکتر من یه 2 روزه که سر آلت تناسلیم قسمت داخلیش همونجا که ادرار خروج میکنه یه حالتی مثل سوزش دارم جوری که حس میکنم ادرار دارم ولی وقتی سرویس میرم هیچ مایه ای خارج نمیشه؛سوزشش نمیزاره بخوابم…کمکم کن

  پاسخ
 • سلام آقای دکتر من به مدت دو سه هفته با الت تناسلیم حرکت کششی انجام می دادم تا این که یه روز قسمت کلاهک التم و قسمتی از اطراف آن درد خفیفی گرفت ولی در حالت ادرار و منی و نعوظ دردی وجود ندارد فقط قسمت کلاهک و دور آن درد خفیفی دارد ممنون میشم اگه بگید چیکار کنم

  پاسخ
 • با سلام و خسته نباشید
  با عرض پوزش من دور خط خطنه گاهم چند روزه ورم کره بعضی وقتا درد داره و بعضی وقتام نه میشه راهنمایی کنید ممنونم

  پاسخ
 • سلام جناب دکتر
  من چند ماهه که سر الت تناسلیم هنگاهم نعوظ درد میکنه البته در نعوظ کامل که فشار زیادی میاد سر الت درد داره درست بالای کلاهک ممکنه بیماری پیرونی باشه؟

  پاسخ
  • با سلام.
   برای تشخیص بیماری پیرونی لازم است پلاک در معاینه لمس شود.
   صرف درد در اون ناحیه به منزله پلاک پیرونی نیست.
   در صورت ادامه دار بودن درد، لازم است یک نوبت جهت معاینه اقدام کنید.

   پاسخ
 • سلام اقاي دكتر من يه جوون ٢٧ ساله هستم و ازدواج كردم بعضي وقت ها مثلا هر ٢ ماه به بار بعد از رابطه سوزش عجيبي رو در ناحيه سر التم دارم و تا ٢ ساعت سوزش ادامه داره و بعد اروم ميشه اما اگه باز نزديكي كنم و ارضا شوم سوزش شروع ميشه ممنون ميشم كمك كنين

  پاسخ
  • با سلام
   ممکن است واکنش افزایش حساسیت ناشی از استفاده از کاندوم یا لوبریکانت ها باشند و یا ناشی از عفونت مجرای ادراری.
   لازم است جهت ارزیابی و معاینه اقدام کنید.

   پاسخ
 • سلام آقای دکتر چند وقتی هست
  طرف راست آلت تناسلی و بالا احساس سوزش و درد میکنم هنگام نعوظ، انزال هم گاهی که فشار میارم دردناکه ولی در حالت عادی هیچ مشکل سوزش و عفونت و… ندارم، مشکل چیه؟

  پاسخ
  • با سلام.
   احتمالا دردهای گذرای ناشی از رابطه جنسی میباشد و نکته مهم و نگران کننده ای نیست. در صورتی که علایم ادراری هم دارید و یا درد شدید و طولانی باشد، بهتر است یک نوبت جهت معاینه به اورولوژیست مراجعه کنید.

   پاسخ
   • سلام دوباره و اضافه کنم، آقای دکتر طرف راستی که گفتم یه حالت خفیف رگ سبز متورم هم داری که گاهی هست گاهی نیست، و سوزش و درد خفیف بعد از انزال تا چند روز وجود داره و از بین میره تا انزال بعدی، همچنین آلت احساس میکنم از سنین پایین یه مقدار به طرف چپ انحراف داره، خیلی نیست درد هم نداره. مشکلی نیست؟

    پاسخ
  • سلام اقای دکتر ۲۵ سالمه من ۵ ماه پیش زگیل تناسلی داشتم بعد فریز کردم باید دوره دوم فریز کنم بعد یک ماه از اسپرمم خون میاد الان چند ماهی هس گاهی اوقات خون میاد بعد از اسپرمم چ باید کنم خیلی ترسیدم سرطان باشه

   پاسخ
   • سلام.
    اول اینکه ارتباطی به زگیل ندارد.
    خون در انتهای منی، ناشی از التهاب مختصر و یا پاره شدن عروق کوچک در مجاری انزالی است که در مجموع با توجه به سن شما نگران کننده نیست و ما معمولا با گذشت زمان برطرف میشود.

    پاسخ
 • با سلام و خسته نباشی خدمت شما دکتر گرامی.من 25 سالمه و از کودکی که به خاطر دارم تا الان آلتم در حالت نعوظ بسیار سفت میشه (مثله یه تیکه چوب) و میچسبه به شکمم یعنی هیچ فاصله ای بین شکمم و آلتم وجود نداره در صورتی که من اصلا اضافه وزن ندارم(قدم 173 وزنم 60 بیماریه خاصی هم ندارم).این روهم بگم که حین نعوظ درد دارم که احساس میکنم بخاطرسفتیشه و وقتی با دستم التمو فشار میدم تا زاویه 90 درجه ایجاد با شکمم خیلی درد دارم چند ثانیه بیشتر نمیتونم نگه دارم تو اون حالته 90 درجه…. دکتر عزیز من تو شهرستان زندگی میکنم و دسترسی به دکتر ندارم و میترسم از ازدواج کردن بخاطر مشکلم.چون مظمئنا با این مشکلم تو رابطه هم من اذیت خواهم شد هم طرفم.تا الان هم خاستگاری رفتم ولی مشکلمو که گفتم ردم کردن.ترو خدا کمکم کنید بگید چیکار کنم… ممنونم ازتون

  پاسخ
 • باسلام خدمت شما،
  بنده چند وقتی هست بعد انزال دچار درد خفیف طرف چپ آلت میشم،
  گاهی احساس میکنم یه مقدار مایل شده به سمت چپ همیشه هم نیست، همچنین عضلات کشاله ران راستم هم بعد از انجام ورزش مثل فوتسال درد میگیره بنظرتون به درد آلت مرتبطه؟
  بنظرتون مشکل چیه؟

  پاسخ
 • سلام و خدا قوت
  آقاي دكتر چند وقتيه كه من در ناحيه كلاهك آلتم درد خيلي خيلي خفيف احساس ميكنم (انگار كه يك نفر با انگشت تو سرش زده باشده درد ميكنه) كه با دست زدن بهش درد مشخص ميشه ( سوزش و اينا نيست ، درد ميكنه ، چطور يه قسمت از بدن كبود ميشه درد ميكنه اونشكلي درد ميكنه ) البته كبود و اينا نشده و هيچ تغييري هم نداره
  ميشه لطفا راهنمايي بفرماييد

  پاسخ
  • با سلام.
   در صورتی که علامت همراه و مشکل دیگری ندارید، نگران نباشید.
   با گذشت زمان خوب میشود.
   در صورتی که رو به بهبود نرفت یا بدتر شد، لازم است جهت معاینه مراجعه کنید.

   پاسخ
 • سلام اقای دکتر من یه پسر 15 ساله ام من پوست التم یکمی گشاد شده و یکم باد کرده و دردی هم ندارم تورو خدا می ترسم یه جور راهنماییم کنید که به دکتر نخوام مراجعه کنم خواهشا

  پاسخ
  • با سلام.
   معمولا تورم پوست آلت گذرا است.
   در صورت عدم بهبود ظرف ۳-۴ روز اینده و یا بدتر شدن درد و التهاب، حتما لازم است توسط اورولوژیست معاینه شوید.

   پاسخ
 • باسلام
  آقای دکتر بنده به مدت چند ماه است که در سر آلتم احساس درد مداوم دارم نوک آلتم قسمت داخلیش به اندازه چند میلیمتر سفیدی دارد که زیر پوستی است سه روز قبل بخاطر سوزش سیستوسکوپی هم شدم الان باز هم درد دارم متاسفانه زگیل تناسلی ۶-۱۱-و ۶۶ هم دارم لطفا راهنماییم کنید خیلی ناراحت و نگرانم

  پاسخ
  • با سلام
   سوزش در این ناحیه میتواند علل مختلفی از جمله، پروستاتیت و یا زگیل داخل مجرای ادراری داشته باشد.
   نیازمند ارزیابی های تکمیلی و در صورت لزوم انجام نمونه برداری هستید.

   پاسخ
 • صادق اسدی
  آگوست 18, 2018 4:01 ق.ظ

  سلام آقای دکتر ببخشید بنده در سال 95/11/4 عمل جراحی (باز کردن لوله تولید مثل )انجام دادم که بعد از آن بنده هر سه یا چهار ماه دچار سوزش ادرار میشوم که با مراجعه به دکتر خوب میشوم ولی بعد از گذشت چند ماه دوباره سوزش ادرار شدید دچار میشوم ..آقای دکتر میشود بنده را راهنمائی کنید که چیکار کنم…آزمایش میدهم نشان میدهد که عفونت دارم که با آنتی بیوتیک خوب میشود

  پاسخ
  • با سلام
   بروز عفونت ادراری مکرر در مردان، علل مختلفی چون پروستاتیت است که نیازمند ارزیابی های تکمیلی دقیقی است. لذا توصیه میشود با مدارک پزشکی قبلیتون، جهت درمان بصورت سرپایی مراجعه کنید.

   پاسخ
 • باسلام و احترام محضر شما دکتر گرامی وتشکر از تشخیص خوبتون در مورد مشکل پروستاتیت بنده.
  بنده ۳۵ سالمه و بخاطرمشکل پروستاتیت به متخصص مراجعه کردم و ایشون دوتا کپسول به نام تولترودین و تانزو برای من نوشتن ولی اصلا افاقه نکرده که هیچ دچار انزال خشک هم شدم لطفا بفرمایید چیکار کنم ودرمان پروستاتیت رو بفرمایید سپاسگذارم.

  پاسخ
  • با سلام
   لازم است جهت تعیین پلن درمانی ، با مدارکتون ویزیت و معاینه شوید.
   درمان پروستاتیت بر اساس نوع عفونی حاد یا مزمن و نوع التهابی غیر عفونی ، متفاوت است.
   معمولا آنتی بیوتیک طولانی مدت با نفوذ خوب در پروستات مثل تاوانکس و داروی ضد التهاب مثل ناپروکسن و یا بروفن و داروی آلفا بلوکر مثل تامسولوسین (که از عوارض گذرای آن، انزال خشک است) اجزای درمان رو تشکیل میدهند که بین دو تا شش هفته لازم است مصرف شوند.

   پاسخ
 • با سلام
  آقای دکتر بنده جوانی ۲۷ ساله مجرد هستم ونزدیکی ندارم. بنده در دو ماه گذشته دو دفعه اطراف ناحیه تناسلیم درد خفیفی حس میکنم وبعد از یکی دوساعت درد رفع میشود .ومشکل در ادرار کردن هم ندارم. لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
 • سلام خسته نباشیدمن44سالمه حدود3ماه قبل کل التم دردشدیدی گرفت هرروزهمینطوربودحتی درحین نزدیکی هم به شدت دردمیکردحدود1ماهی اینطوربودبعدخوب شدودردنداره ولی هم التم کوچکترشده هم اینکه قبلاتابه فکرنزدیکی هم میفتادم راست میشدالانم همون حسادارم ولی وقتی دست میزنم اصلاتغییری نکرده تاموقع نزدیکی درضمن مثل اول سفت وبزرگ نمیشه ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
 • باسلام آقای دکتر مدتی است که نوک آلت تناسلیم و گاها بیضه ها درد و سوزش دارند درضمن کمی بزرگی پروستات هم دارم آیا علت چیست لطفا راهنمایی کنید با تشکر

  پاسخ
 • باسلام آقای دکتر مدتی است که نوک آلت تناسلیم و گاها بیضه ها درد و سوزش دارند درضمن کمی بزرگی پروستات هم دارم وسرعت و حجم ادرارم هم کم شده آیا علت چیست لطفا راهنمایی کنید با تشکر

  پاسخ
 • با سلام
  من در سمت چپ و بالای آلتم حدود یک ماه پیش دچار درد خفیف شدم و یه لکه یکم تیره و نازک و نرم 5*5 میلیمتر مثه رگ هم روش بود و به دکتر مراجعه کردم گفتند چیزی نیست و اون لکه هم گفتن یه بافت وریدی است.بعد یه هفته درد رفع شد و دوهفته بی درد بود ولی از یک هفته پیش دوباره شروع شده و هنگام نشستن روی صندلی ماشین ایجاد میشه و در حالت دراز کش خوب میشه و صبح ها هم که بیدار میشم دردی نداره تا یه مدت.با توجه به اینکه دردش با کشاله و بیضه چپ هم قاطی میشه و اینکه مواردی از جمله تلقین ذهنی هم وجود داره نمدونم واقعا درد از آلته یا نه.لطفا راهنمایی کنید ترس دارم مشکل حادی وجود داشته باشه.این نکته رو ذکر کنم که مشکلی در نعوظ و تحریک پیش نیامده است و ترشحاتی هم ندارد.ممنون

  پاسخ
  • با سلام
   جای نگرانی نیست.
   خیلی روی دردتون حساس نشوید.

   پاسخ
   • خیلی ممنون آقای دکتر.من برای احتیاط به دو دکتر مراجعه کردم و پس از سونوگرافی فهمیدم فتق اینگوینال در دو سمت دارم.آیا این درد می تواند مرتبط با همین بیماری باشد؟؟

    پاسخ
    • با سلام مجدد.
     فتق اینگوئینال، میتونه توجیه کننده درد گهگاه کشاله ران و بیضه ها تون باشه که بهتر است تا شدید تر نشده، تحت جراحی قرار بگیرید. ولی بعید است ارتباط به درد بالای تنه التتون داشته باشه.
     بهتر است با سونوگرافیتون یک نوبت جهت معاینه و تعیین نوبت عمل (در صورت لزوم) به کلینیک مراجعه کنید.

     پاسخ
 • با سلام خدمت آقای دکتر
  چند وقت پیش بعد از انزال دردی در بیضه راست داشتم که به بالا و کمی به کشاله ران هم میزد بعد مدتی بهتر شد و الان این درد به بیضه چپ منتقل شد که روزی دو سه بار در روز درد میگیره که غالبا درد درد در کناره بیضه و چیزی شبیه رگ هست در ضمن مشکل بزرگی پروستات رو هم دارم و 29 سال سن دارم.با تشکر

  پاسخ
 • باسلام ،چند وقتی هست احساس درد دارم در طرف راست آلتم، و گاهی یه مقدار به چپ منحرف میشه، و در حالت نعوظ هم خیلی خیلی کم احساس میکنم به طرف چپ انحراف داره، و موقع انزال هم در همون طرف راست احساس درد میکنم مشکل چیه بنظرتون؟

  پاسخ
 • مجرد هم هستم،

  پاسخ
 • سلام جناب دكتر
  من يك مرد ٥٧ ساله هستم ٥-٦ماه است كه يك برامدگى مثل نصف عدس وسط التم زير لوله ادراريم بوجود امده كه جدىدااحساس ميكنم دو عدد شده بعضى مواقع در زمان نعوذ درد ميگرد واكثر مواقع درحالت معمولى التم داخل پوستش ميرود سوزش ادرار ندارم كمى بزرگى پروستات دارم اهل نزديكى خلاف وسيگار وغيره هم نيستم دكتر ارولژى درشيراز رفتم گفتند چيزى نيست وقرص ويتامينEدادنند
  خيلى نگرانم لطفا راهنماييم بفرماييد

  پاسخ
 • سلام آقای دکتر اسلامی عزیز
  چند روزه قسمت داخلی آلتم خارش و درد داره آخرین باری که نزدیکی کردم سر آلتم زخم شد و الان هنگام خارج شدن ادرار سوزش دارم ، مجاری ادرارم شدیدا سوزش همراه با درد داره، میتونه علت عفونت باشه

  پاسخ
  • با سلام
   اغلب خارش و درد و سوزش سر آلت ناشی از عفونت قارچی و یا باکتریال است و درموارد کمتر، ناشی از واکنش های افزایش حساسیت.
   توصیه میشود در صورت تشدید علایم و عدم بهبود طی سه روز آینده ، جهت ویزیت و معاینه مراجعه کنید.

   پاسخ
 • با سلام خدمت آقای دکتر
  نزدیک شش ماه هست که بعد از سوزش شدید ادرار همچنان از داخل لوله پیشآبراه و سر آلتم احساس درد دارم و یک بار هم حین نزدیکی و خروج منی مقداری خون در منی دیدم
  این درد و التهاب از داخل سوراخ آلت تا حدودی مشخص هست دومرتبه هم دکتر رفتم و تشخیص خاصی ندادن قبلا دیر ارضاع میشدم اما بعد از این اتفاقات به دلیل سوزش و التهاب سریع ارضاع میشم و نوع بیرون اومدن منی نیز طبیعی و مانند قبل نیست
  ممنون میشم راهنمایی کنید
  بنده از شیراز این پیام رو ارسال میکنم

  پاسخ
 • باسلام واحترام
  بنده حین رابطه با همسرم وریدهای التم دچار پارگی شد و کبود و متورم شده به دو دکتر ارولوژیست مراجعه کردم گفتن شکستگی نیست و پارگیه ازمایش کشت ادرار دادم موردی نبود سونوگرافی گرفتم تونیکا آلبوژینه هم سالم بود.بعد از بیست روز. به توصیه دکتر اقدام به رابطه کردم که حین نعوظ و بعد از نعوظ دچار درد شدیدی شدم و احساس سوزش و درد مزمن بعد از آن مدام دارم.
  خواستم بپرسم مشکل چیه و چکار باید بکنم؟
  ممنون از محبت همیشگیتون

  پاسخ
 • باسلام
  چندماه پیش هنگام انزال احساس لذت بیشتر سعی کردم بافشار دادن زیاد آلت جلوی خروج دفعی منی رو بگیرم وزمان بیشتری رو لذت ببرم ولی بعد از انزال احساس درد خفیفی کردم که هنوز هم کمابیش ادامه داره مخصوصا هنگام نعوظ و این باعث نگرانیم شده والبته تاحدی هم موجب کاهش میل جنسی هم شده. لطفا راهنمایی بفرمایید. باتشکر

  پاسخ
  • با سلام
   جلوگیری از خروج مایع منی، حین انزال ، میتونه خطرناک باشه و باعث آسیب مجاری ادراری، تناسلی شود.
   اصلا این عادت رو تکرار نکنید.
   با گذشت زمان، این مشکل برطرف خواهد شد.

   پاسخ
 • باسلام
  چندماه پیش هنگام انزال (جهت) احساس لذت بیشتر سعی کردم ……. باتشکر

  پاسخ
 • با سلام آقای دکتر من پایین آلتم اونجایی ک تموم میشه مرز بین آلت و بیضه یه چند تا رگه متورم شده و وقتی آلت را تکون میدی درد میگیره مثل سوزشه و تا فشارشم میدم اون نقطه را درد میگیره خیلی ترسیدم علتش چی میتونه باشه ؟لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
 • سلام
  من 58 سالمه حدود سه روز که زیر بیضه سمت چپم سوزش احساس میکنم مثل اینکه یکباره در اون نقطه سوزن فرو کنند و درد آن حدود 5 ثانیه ادامه دارد وقتی در حال استراحتم فواصل آن کمتر است اما وقتی راه میروم هر ده دقیقه یکبار این احساس سوزش سوزنی را حس میکنم لطفا بفرمایید چی کنم

  پاسخ
 • سلام.
  من اگر نعوظ آلت تناسلیم کمی طول بکشه و جریان خون توش زیاد بشه درد سوزشی شدیدی در ناحیه ختنه گاه اتفاق می افته. حتی در زمان آمیزش جنسی بعد از 3-4 دقیقه که جریان خون زیاد شد این اتفاق میفته که در صورت ادامه آمیزش گاهی منجر به خونریزی در این ناحیه میشه دقیقا رگ باریکی هست در زیر آلت تناسلی متمایل به سمت راست. نمیدونم علتش چی هست و نگرانم میکنه. حدس میزنم شاید باریک بودن این رگ علتش باشه که تحمل فشار خون ایجاد شده رو نداره. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  پاسخ
 • با عرض سلام وخسته نباشید یه موضوعی ذهنم رو درگیر کرده ایا فشار زیاد به الت ویا بیضه میتونه مشکلی پیش بیاره خیلی ممنون میشم جواب بدید؟ باتشکر

  پاسخ
 • سلام اقاي دکتر خسته نباشيد
  من 21 سالمه مدت دو سال هس که هرماه يکبار درد عجيبي به مدت پنج يا شيش روز آلتمو ميگيره و مانع ادرار من ميشه
  احساس ميکنم درون آلتم يه زخميه که با داغ شدن محيط داخل آلت اين درد بيشتر ميشه و حالت سوزشي داره من هرچند باري با ماساژ مجاري قسمت پايين .زير بيضي اين دردو بصورت موقت کم ميکنم للطفا کمک کنيد ي

  پاسخ
 • محمد امینی
  نوامبر 6, 2018 1:33 ب.ظ

  با سلام آقای دکتر.چند روزی هست که دور آلت تناسلیم یکم ورم کرده.و موقع نعوظ درد میکنه.احساس میکنم که رگ.لطفا ببینید چاره چیه

  پاسخ
  • با سلام.
   معمولا با گذشت زمان برطرف میشود.
   در صورت تشدید تورم و التهاب و قرمزی و یا اضافه شدن علایم ادراری و تب، جهت معاینه و ارزیابی دقیق مراجعه کنید.

   پاسخ
 • سلام.آقای دکتر به چند مدته هنگام نزدیکی سر آلام کج شده و درد زیادی دارم اما زمانی که نعوذ ندارم هیچ دردی ندارم خیلی استرس دارم لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
 • سلام اقای دکتر.خسته نباشید.دکترجان مدتی هستش که که سراالتم هنگام نعوظ درد میکنه وهیچگونه سوزش ادرارو خارشی ندارم وهنگام نعوظ احساس درد دارم بخصوص قسمت چپ سر التم لطفا راهنمای کنید.ممنونم

  پاسخ
  • با سلام
   اگر به جز درد، علامت دیگری چون ترشح و سوزش و اختلال نعوظ و … ندارید، جای نگرانی نیست و با گذشت زمان بهبود میابد.
   در صورت تشدید درد، یک نوبت جهت معاینه مراجعه کنید.

   پاسخ
 • سلام اقای دکتر خسته نباشید یه سوال دارم و خیلی نگرانم بنده شب خوابیدم صبح ک بیدار شدم انتهایه الت تناسلیم درد میکنه الان دوروز هست ک درد میکنه ولی از روز اول کمتر شده دردش دلیلش چیه فقط یکم درد میکنه

  پاسخ
  • با سلام.
   اگر علامت دیگری ندارید و فقط درد مختصر در قاعده آلت است، جای نگرانی نیست. در صورت ادامه درد، بهتر است جهت ویزیت و معاینه مراجعه کنید.

   پاسخ
 • سلام آقای دکتر خسته نباشید یه سوال دارم وخیلی نگرانم بنده شب خوابیدم صبح که بیدار شدم انتها همان سرالتم اونم یه طرفش درد میکنه الان دو روز هست که درد میکنه.وهیچگونه سوزش ادرار وخارشی وقرمزی پوست ندارم.میشه جواب بدین آقای دکتر
  باتشکر

  پاسخ
 • باسلام و خسته نباشید خدمت دکتر اسلامی
  مدتی هستش که سوزش ادرار داشتم و زیر آلتم نزدیک به مقعد سوزش شدیدی داشتم که مراجعه کردم به متخصص ارولوژیست تشخیصشون بیماری پروستاتیت بود و مدتی آنتی بیوتیک تجویز کردن و استفاده کردم به مدت ۱ ماه و بعد از یه ماه مجدد کپسول omnic 4 درصد و کوتریمو کسازول ۴۰۰/۸۰ تجویز کردن و گفتن به مدت ۳ ماه استفاده کنم تا حدود زیادی بهتر شدم اما درد مشکلی که پیدا کردم بیضه سمت چپم مدتی درد آزار دهنده داره بخصوص شب هنگاهم خواب همراه با تب ملایم و همچنین هنگام ارضاع شدن مایع منی ژله ای شکل و چسبنده و تا حدی زرد رنگ هستش و هنوز هم هنگاهم ادرار کمی سوزش رو حس میکنم
  سپازگزارم اگه راهنمایی بفرمایید دکتر اسلامی گرامی

  پاسخ
 • سلام آقای دکتر وقت بخیر، من حدود ۳ هفته هست که چند دقیقه بعد از ادارار کردن میانه آلتم احساس سوزش میکنم و احساس میکنم مجدد باید ادرار کنم ، هنگام ادرار احساس سوزش ندارم، سونوگرافی و ازمایش کشت ادرار انجام دادم و طبیعی بوده همه چیز و قرصهای ارومکس و تاوانکس هم مصرف کردم اما تاثیری نداشته. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  پاسخ
  • سلام
   با توجه به مصرف دارو و عدم بهبود کامل، توصیه میشه مصرف مایعاتتون رو زیاد کنید. از غذای های پر ادویه و تند اجتناب کنید. یبوست نداشته باشید.
   در کل با گذشت زمان بهبود حاصل خواهد شد.

   پاسخ
  • سلام اقای دکتر روزتون بخیر. هنگامی کدست زده میشه ب سر کلاهکم و حلقه دور درد تقریبا خفیفی دارم.و وقتیم لمس میشه.یا تغییر سایز میخواد بده دردش باز شروع میشه.

   پاسخ
 • سید محسن متولی
  نوامبر 28, 2018 9:37 ب.ظ

  سلام آقای دکتر من عوره خونی دارم این باره که حمله نقرصی بهم وارد شد بعد درحال برطرف شدن بین ختنه گاه وسرآلاتم پستش سیاه وبرخی قرمز زرشکی شده که خیلی اذیت میشم ودرد بدی دارد خصوصا موقع را رفتن .مثل کسانی که سوخته اند البته یک قسمت هم حالت یه بادبادک کوچک شده بود که الان بادش خوابیده وبا ان قسمت قرمز رنگ یکی شده باتشکر

  پاسخ
 • سلام اقای دکتر پسر ۱۹ ماهه ای دارم که سر آلت و عقب تر از آن و زیر آلت خیلی ورم کرده و زخم شده جوری که نمیتواند راحت حرکت کند یا بخوابد و درد شدید دارد متخصص کودکان س تا کرم داده ولی هنوز هیچ اثری نکرده باید چکار کنم

  پاسخ
 • سلام اقای دکتر دو روزه دور کلاهک التم التهاب داره قرمزه سوزش دارم حالت نعوض اذیت میشم به نظر شما مشکل چیست؟

  پاسخ
 • سلام آقای دکتروقتتون بخیر.چن وقت است احساس میکنم روی آلتم.در قسمت کلاهک نه و در قسمت ختنه گاه هم نه.دقیقا در مرز بین ختنه گاه و بدنه آلت پوستم اندازه نصف عدس ورم کرده یا از بقیه قسمت ها کلفت تره ولی کاملا نرمه و حالت زبر و سفت نداره.وقتی پوستو می کشی صاف میشه و درد و سوزشی نداره.در حالت نعوظ هم تقریبا دیده نمیشه اما دست که میکشی روش احساس میکنی ناهموارتر از بقیه جاهای آلته.مثلا مثه یه جوشی که داره میخوابه در نظر بگیرید.این ورم صرفا ماله پوسته و به زیر پوست ربطی نداره.لطف میکنید راهنماییم کنید

  پاسخ
  • با سلام.
   طبق شرحی که فرمودید احتمالا تجمع چربی زیر پوست است و جای نگرانی نیست، در صورتی که بد تر شد بگیا ظر۴ یکی دو هفته بر طرف نشد، یک نوبت برای معاینه مراجعه کنید.

   پاسخ
 • باسلام ،چند وقتی هست یه حس درد و سوزشی در آلت حس میکنم وقتی دست در ناف میکنمو احساس ادرار بهم دست میده ، دست در ناف برای پاک کردن آن. مرد هستم.

  پاسخ
 • سلام آقای دکتر وقت شما بخیر.
  حدود ۵ ساله من این درد و مشکلو دارم به متخصص اورولوژی مراجعه کردم اما بهبود نیافتم ابتدا با انتی بیوتیک تا چند روز سوزش و درد نوک الت تناسلیم از بین رفت ولی حالا با همون دارو ها حتی واسه چند لحظه هم درد از بین نمیره.
  سوزش شدید و درد در لحظه ادرار دارم و گاهی خون در اخر ادرار.
  ولی همیشه اطراف سوراخ خروج ادرارم قرمزه و هرچه این قرمزی بیشتر باشه سوزشمم شدیدتره.
  سونوگرافی و ازمایش ادرار و خون همگی سالم.
  لطفا برای رضای خدا کمکم کنید من شهرستان هستم و خیلی از تهران دورم.
  اجرتان با خدا

  پاسخ
 • باسلام ،
  چند وقتی هست روی بدنه آلتم جوش های سفید و ریزی ایجاد شده که گاهی خارش دارد،
  و همچنین روی سر آلت حس میکنم پوست آن ذره ای متورم شده و صورتی رنگ است و در اصطکاک با لباس زیر دردناک می‌شود، فک کنم به این برجستگی ها کورک می‌گویند آیا خطري دارد. در ضمن به هیچ عنوان رابطه جنسی نداشته ام.

  پاسخ
 • سلام من دچار کمر درد شدم و سر آلتمم دچار سوزش کمو زیاد میشه چند ماهه اینطوریه مشکل میتونه به درد کمرم ربط داشته باشه؟البته سر آلتمو فشار میدم قسمت زیرش رگش دچار سوزش میشه

  پاسخ
  • با سلام.
   کمر دردتون ارتباطی با سوزش سر آلت ندارد.
   همون طور که خودتون هم گفتید، سورش سر آلت ، ناشی از فشار دادن نوک آلت است
   این کار رو انجم ندهید. به مرور زمان علایمتون بهبود میابد.

   پاسخ
 • سلام دکتر خسته نباشید . من بعد از خود ارضایی در ناحیه ی سر آلت دچار تورم شدید شدم و اولش هم انگار یه سری رگ سفت در اون قسمت بود. بعد سه چار روز هم خوب شد ولی بازم نگرانم . اگه آلت رو به سه قسمت تقسیم کنیم قسمت میانی که زیر سر آلت هستش متورم شد . لطفا راهنمایی کنید.

  پاسخ
 • سلام اقای دکتر خسته نباشید!بنده زمانی که به انزال میرسم اوایل انزال مشکلی نیست اخرای انزال اخر لوله الت تیر میکشه و بعد انزال کامل خوب میشه!بعضی وقتا خیلی نادر موقع ادرار یکم سوزش یا درد خفیف احساس می کنم!البته گفتنی است بنده مشکل تستسترون پایین هم دارم!خیلی ممنون

  پاسخ
  • سلام.
   درد گهگاهی و سوزش حین انزال ، اگر باعلایم دیگری همراه نباشد، جای نگرانی ندلرد.
   با توجه به کمبود تستسترون، بهتر است یک نوبت توسط اورولوژیست معاینه شوید.

   پاسخ
 • البته میشه گفت کلا لوله آلت موقع انزال تا اخر انزال تیر شدید میکشه و بعد هم خوب میشه بعد انزال!

  پاسخ
 • سلام آقاي دكتر اسلامي عزيز. خسته نباشيد.
  امروز حدود پنج دقيقه بعد از نزديكي، متوجه شدم كه دور كلاهك آلتم خيلي ورم كرده اما قرمزي، تيرگي يا هر چيز ديگري ديده نمي‌شود جز اين‌كه انتهاي آلتم كمي احساس درد دارم. اين مسئله وقتي كه با انگشت فشار مي‌دهم، كمي تشديد هم مي‌شود. چند ساعتي گذشته اما تغييري رخ نداده. نگرانم. چه كار كنم؟

  پاسخ
 • سلام و سپاس از پاسخگویی شما آقای دکتر اسلامیِ عزیز.
  اتفاقا دو سه ساعت بعد، دورتادور کلاهک آلت، همان‌جایی که ورم کرده، تیره و کبود شده و این کبودی به پایین‌تر هم رسیده! کمی هم احساس درد می‌کنم اما به نظرم اندکی از ورم کاسته شده. اگر یکی دو روز صبر کنم تا شاید بهبودی حاصل شود، اتفاق بدی نمی‌افتد؟ یا لازم است جهت معاینه مراجعه کنم؟
  باز هم ممنونم.

  پاسخ
 • با سلام
  من چند روز پیش التم در حالت نغوط صحبگاهی بود که غلت خوردم و ی صدای تق مانندی شنیدم از همون موقع قسمت انتهایی التم (بن) تا قسمت های بالاتر زیر نافم درد گرفته و احساس ادرار میکنم ولی مشکل نغوط ندارم و حتی در خواب انزال هم شدم الانم دیگه قسمت زیر نافم درد نمیکنه فقط قسمت انتهایی التم (بن) درد میکنه
  میخواستم راهنمایی کنید با تشکر
  می

  پاسخ
 • با سلام
  پسری 32 ساله هستم.چند وقتی بود که مانند گذشته ارضاء نمیشدم و اوج لذت نداشتم البته تحریک تا قبل از انزال عالی بود.
  ولی الان دوباره چند وقتیه که علاوه بر ارضاء کامل نشدن , کمتر هم از طریق لمس , آلتم تحریک میشه (یعنی در واقع بیشتر از طریق دیدن تحریک میشم ولی وقتی کار به لمس میرسه اون حس گذشته رو ندارم) و شاید یه جورایی حس کرختی در آلت و بیضه هام دارم بعضی اوقات ولی در عین حال نعوظم و مقدار منی هم خیلی خوبه همیشه.حلا خودم تحقیق هم کردم نمیدونم میتونه ناشی از کم خونی باشه؟ کمبود تستوسترون یا چیز دیگه ای که مسئله ای غیر از خود آلت باشه و یا مشکل از الت و مجاری هست؟ نکته ای که هست اینه که به دلیل شرایط کاریم من مدت خیلی زیادی هم قبلا به خصوص و حالا هم نه مثل گذشته ولی باز شاید به نسبت حالت عادیش بیشتر , خیلی نشسته هستم و تحرک زیادی هم ندارم. ممکنه به دلیل نشستن زیاد و خواب رفتن اعضاء باشه مثلا این احساس ها یعنی حالتهای نرسیدن به اوج لذت و کم تحریک شدن از طریق لمس و کرختی یا کم حسی؟

  پاسخ
  • با سلام.
   بعید است مشکل جسمی داشته باشید و احتمالا مشکلتون روحی روانی هست.
   با این حال میتوانید یک نوبت آزمایش هورمونال بدهید تا خیالتون راحت بشود.

   پاسخ
   • تشکر از شما.
    البته این نکاتی که گفتم 2-3 سالی بود وجود داشت و البته همونطور که گفتم از اول همه علائمی که گفتم نبودن و به مرور اضافه شد.درست گفتین البته که از نظر روحی واقعا خستم و اون انگیزه گذشته رو ندارم و عصبی هم هستم و متاسفانه فعلا در جایگاهی که باید باشم نیستم…
    نکاتی که درباره جسم گفتم سر جاش ولی آیا {انقدر} مسائل روحی و روانی میتونه تاثیرگذار باشه به از لحاظ علمی از دیدگاه شما به عنوان یک پزشک؟
    ضمن اینکه 2 ماه پیش هم به پزشک داخلی مراجعه کرده بودم چون بعضی اوقات در دست و پاهام احساس خواب رفتگی داشتم و در پای راست هم به خصوص زمان خواب حس ضعف بود. که ایشون آزمایشاتی دادن و اینها جوابش هستن:
    t4: 8.284
    tsh: 1.646
    vit.d: 16.70

    ast: 24.4
    alt: 34

    serum ca: 10.11
    inorganic p: 2.49
    serum mg: 1.91

    که بعد این داروها رو دادن و مصرف کردم:
    قرص جوشان 20 عددی flexan که شامل منیزیم و ب6 هست. هر قرص 200 میلی گرم منیزیم و 2 میلی گرم ب6
    گفتن روزی 1 عدد
    تیاماکس ب1 300 _ 30 قرص – روزی 1 عدد
    پروپرانول 10 _ 30 قرص – روزی 1 عدد
    bion3 _ سی قرص – روزی 1 عدد
    و چون گفتن ویتامین دی شما کمه قرص 20 تایی d-vigel 50000 دادن که هفته ای 1 عدد مصرف کنم و تا الان 7 عدد مصرف کردم
    جوشان و ب1 و پروپرانول و bion3 رو هم کامل مصرف کردم و تموم شدن.
    در حال حاضر اون احساس ضعف و خواب رفتگی دست و پاهام نسبتا بهتر شدن ولی در مورد مسئله آلت همونطور هست و تغییر مثبتی ندیدم.البته پرانول هم تحقیق کردم اکثرا گفته شده که روی مسائل جنسی میتونه تاثیرمنفی داشته باشه.حالا اینکه چقدر این گفته ها دقیق هست و اگر هست چه مدتشو نمیدونم.

    خیلی ممنونم که وقت میگذارین و پاسخ میدین.

    پاسخ
 • آقای دکتر سلام.وقت شما بخیر . بنده 23 سالمه . من تقریبا” 4 روز پیش خود ارضایی کردم ولی منی خارج نشد.بار دوم بیضه ها رو چرخوندم بعدش با یه فشار فوق العاده دردناکی، منی ازم خارج شد. از اون موقع تا به الان درد مقطعی در وسط آلت و انتهایش(جایی که منی پرتاپ میکنه) و قسمت پایینی بیضه ها دارم.موقع دفع ادرار هم درد خیلی بدی از عمق آلت تناسلی احساس میکنم.پیش دکتر رفتم مننتهی ایشون یه آزمایش اسپرم نوشتن . من واقعیتش دیگ اصن نمیتونم درد دوباره وحشتناک مثل پارگی رگ رو تحمل کنم. هر چقدر هم که به مسئول آزمایش گفتم ایشون قبول نکردن.منم مجبور شدم آزمایش اسپرم ندم. ولی آزمایش سونوگرافی دادم که واریکوسل رویت شده .درجه gridاش هم ننوشته. با تمام این اوصاف آقای دکتر علت این درد چیه و آیا حتمن نیاز به جراحی دارم؟

  پاسخ
 • سلام آقای دکتر آلت تناسلی من زیر کلاهک دو روزه ورم کرده یک رگ زیر پوستم خیلی سفته چیکار کنم؟

  پاسخ
 • سلام جناب دکتر و سپاس از شما
  حدود ۴ روزی هست سر آلتم درد میگیره بعد دردش متوقف میشه
  متاهل هستم و هفته ای دو بار مقاربت دارم و درد آلتم تیر میکشه
  لطفا راهنمایی بفرمایید

  پاسخ
  • با سلام
   صرف تیر کشیدن موقت سر آلت به تنهایی نشانه بیماری خاصی نیست.
   در صورت تشدید درد یا اضافه شدن سایر علایم مانند درد بیضه و یا سوزش و تکرر ادرار، آزمایش کشت ادرار بدهید و جهت معاینه به اورولوژیست مراجعه کنید.

   پاسخ
 • باسلام بنده مردی56ساله هستم. مدتی هست که هنگام نزدیکی ودرحالت نعوذ درقسمت بن آلت درسمت چپ احساس درد میکنم ومیزان درد باحرکت آلت به طرفین یابالاوپایین افزایش می یابد.توضیح اینکه درحالت عادی دردی احساس نمیشودوعلائم دیگری هم ندارم.
  قبلا از راهنمایی شما سپاسگذارم

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر ببخشید الان دو سه روزه که دقیقا قسمت وسط الت تناسلیم حالت سوزش خفيف داره به طوری که احساس خارش میده یعنی میخوام هی خارشش بدم و موقع ادرار حالت سوزش داره چکار کنم لطفا راهنمایی کنید ممنون

  پاسخ
 • سلام و خسته نباشید خدمت دکتر عزیز.دکتر من چند وقتیه خودارضاعیم خیلی زیاد شده شاید هرشب و روزی دوبار به اندازه چند میلیمتر سر آلتم کم رنگ شده یعنی یه جورایی به سفیدی میزنه و موقع انزال فقط یخورده درد میگیره و بعد از انزال وقتی که اون ناحیه کم رنگ رو لمس میکنم درد خفیفی مث وقتی که کبودی رو لمس میکنی دارم تا یکی دوروز بعدش ولی در حالت عادی دردی ندارم و فقط اون ناحیه سفید رنگم بعد از انزال درد میگیره و در حالت عادی تا امروز که لمسش میکردم دردی نداشت و دیشب که انزال داشتم امروز ناحیه سفید رنگ رو لمس کردم درد خیلی خفیفی داشتم مث لمس کبودی.خیلی نگرانم کرده واقعا میترسم مشکل حادی باشه اگه میشه راهنماییم کنین

  پاسخ
 • سلام دکتر خسته نباشی
  دکتر من ۳.۴ روزه سر التم هنگام ادرار خیلی سوزش داره و تیر میکشه همچنین وقتی ک صبح ها شق میشه خیلی تیر میکشه به حدی که منو از جام بلند میکنه و فقط سر التم هس و صبح ها که شق میشه تیر میکشه میرم ادرار کنم اب منی ۲.۳ تا قطره میاد اونم از درد
  ولی در حالت عادی درد خاصی ندارم

  پاسخ
 • سلام جناب دکتر
  وقت بخیر

  من در رابطه جنسی، از پوزیشنی استفاده کردم که به آلتم به سمت پایین فشار وارد شد ولی صدای خاصی نداد و بعد از تغییر پوزیشن دیگر درد نداشت

  چند ساعت بعد، در محل تلاقی ران و بالا تنه (فکر کنم کشاله ران میشود) و بالای آلت احساس درد دارم به شکلی که وقتی آلت را به سمت جلو میکشم احساس درد میکنم ولی سوزش ادرار و با اذیت شدن در زمان ادرار کردن هم ندارم و در ظاهر هم خونی در ادرارم مساهده نکردم

  خواستم ببینم تشخیص شما چیست و آیا با استراحت بهتر میشود یا نیاز به درمان دارد؟

  ممنون از وقتی که میگذارید

  پاسخ
 • سلام دکتر خسته نباشی
  دکتر من سر التم همون کلاهک التم دو سه روزه موقع ادرار سوزش داره و بعضی اوقات ادرارم نصفه میمونه با فشار خالیش میکنم با سوزش کلاهک التم.
  الان به شدت یه مایع سفید رنگ از التم میاد بیرون
  سوزش التمم به طوریه ک به کلاهک التم دست میزنم درد میگیره
  صبح ها ک التم شق میشه بادرد خیلی زیاد از جام بلندم میکنه با سوزش ادرار میکنم کمکم کنید
  هر زمانیم ک التم و یزره از بدنش فشار میدم یه مایع سفید رنگ میزنه بیرون

  پاسخ
 • با سلام.دکتر حدود ۳ هفته پیش سوند گذاری شد و ۵ روز بعد خود ارضایی داشتم که باعث درد شدید شد‌.چند روز قبل هم برای معاعنه پیش یک اورولوژیست رفتم که برای معاینه التم را کشید و درد و التهاب ان هم اضافه شد.در ضمن التهاب پروستات هم دارم که قرص مصرف میکنم.چند روزی هست که درد شدید و سوزش بعد و حین ادرار دارم و هنوز مجرای ادرار من برای سوند ملتهب است .کلا زندگی من را مختل کرده..
  با تشکر

  پاسخ
 • سلام آقای دکتر من چند روزی است که هنگام راه رفتن درد ی در ناحیه طول الت تناسلی ام دارم البته نه سوزش دارم ونه تورم خواستم بدونم مشکل من چیه من 15 سال سن دارم؟

  پاسخ
 • با سلام خدمت جناب دکتر
  من ۳۱ سالمه
  دور کلاهک التم رو وقتی در حالت نعوذ قرار دارم دست میکشم درد شدیدی رو حس میکنم
  وقتی پوست سر التم رو میکشم دانه های ریزی رو دور تا دور التم میبینم
  و وقتی ولش میکنم دانه ها محو میشن
  این درد رو از بچگی دارم
  و اگر درحالت ارگاسم دستم به سر التم بخوره لذتم رو بصورت کامل از دست میدم
  ایا راهی هست بر طرف شه

  پاسخ
 • با سلام خدمت جناب دکتر
  من 42 سالمه و دو هفته ای میشه که در قسمت تنه آلت تناسلی قسمتی که به بیضه ها و پوست وصل میشه و گاهی پایین شکم روی استخوان عانه درد ملایمی احساس میکنم. درد آزار دهنده نیست ولی نگران کننده هست. سوزش ادرار ندارم. تکرر ادرار ندارم. سابقه سنگ هم ندارم. مبتلا به هموروئید هستم. وزنم زیاده. کارم اداری و نشستن طولانی مدت دارم. کم کاری تیروئید هم دارم. البته یکسال پیش یکبار در طی خواب دچار بی اختیاری ادرار شدم و انگار سمت راست بدنم برای لحظه ای بی حس شد که به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کردم گفتن احتمال حمله مغزی گذرا هست و چند روزی بستری شدم. در ام آر آی و سی تی و سونو داپلر موردی مشاهده نشد ولی در طول ایام بستری هپارین میگرفتم. بعد از اون موقع هم روزی یکعدد قرص آ اس آ میخورم. الآن هم مدتی هست که این درد رو احساس میکنم. آیا بی اختیاری قبلی به این درد میتونه مرتبط باشه؟ و ثانیا علت این درد چه چیزی میتونه باشه؟ البته من جم فیبروزیل برای چربی خون و کاپتوپریل هم برای فشار خون استفاده میکنم. بعلت استرس و افسردگی قرص آسنترا شبی 50 میلی استفاده میکنم. از پارسال تا حالا و پس از این اتفاقات (بستری شدن، مصرف داروهای چربی و فشار خون، داروهای ضد لخته و لووتیروکسین) دچار ناتوانی جنسی میشم و نعوظ انجام نمیشه. لطفا راهنماییم کنین چون خیلی نگرانم. هم بابت دردی که احساس میکنم و هم بابت اختلال جنسی.

  پاسخ
  • با سلام.
   با توجه به سن ، وزن و کم کاری تیروئید و سایر مشکلات زمینه ای تان، اختلال نعوظ قابل انتظار است. لازم است جهت توصیه های درمانی مناسب و شروع درمان دارویی به کلینیک مراجعه کنید.
   در مورد درد ناحیه عانه و تنه آلت تناسلی بهتر است یک نوبت معاینه شوید، با این حال با توجه به نبود علایم ادراری همراه و فقدان مشکل دیگر، احتمالا نکته مهنی نیست و علل اسکلتی عضلانی مطرح است.

   پاسخ
 • با سلام وخسته نباشید بنده 62 سال دارم التم وقتی سیخ میشود وقتی تکون میدم یا کمی فشار میدم احساس درد میکنم ولی زمانی که سیخ نشده یا در موقع رابطه جنسی وادرار کردن هیچ مشکلی ندارم ضمنا روزی 1عدد قرص تامسو لوسین 1عدد متفورمین 1عدد اتروستاتین 1عدد لوزارتان میخورم با تشکر وبا ارزوی سلامتی وموفقییت

  پاسخ
 • سلام ممنونم آقاي دكتر از وقتي كه ميزارين
  دو هفته اي هست كه پوست زير كلا هك آلت تناسليم قرمز شده و موقع نزديكي سوزش دارم
  و چند روزي هست دو الي سه عدد دونه كوچيك اندازه نصف يك ماش زده
  تو عكس هاي اينترنتي ديدم خيلي شبيه
  عارضه بالانيتيس هست
  لطفا راهنمايي كنين علت چيه و درمان چه كنم
  ألبته رابطه جنسي حداقل ٤ بار در هفته دارم
  سن من ٤٠ ساله و در طول ١٨ سال ازدواج تاحالا موردي نداشتم

  پاسخ
 • با سلام
  من دیروز خود ارضایی داشتم ولی از بعد از ظهر اون روز یه دردی تو ناحیه سر آلتم لحظه ای ایجاد میشه در حد دو سه ثانیه و بعدش آروم میشه.هیچ گونه سوزشی هم هنگام ادرار یا باقی اوقات ندارم.هیچ گونه نشانه ای هم روی آلت نیست.مجردم ۳۲ سالمه

  پاسخ
 • مرتضی رحیمی
  ژانویه 13, 2020 7:11 ب.ظ

  سلام اقای دکتر من جوانی ۲۴ ساله هستم .من بعد از سکس دردی رو در طول و سر الت و بیضه ها احساس میکنم و با تکرار سکس درد کمی بیشتر میشود و تا یکی دو ساعت ادامه پیدا میکند و در هنگام ادرار یا غیره هیچ دردی ندارم و هیچ مشکل ادراری هم ندارم

  پاسخ
 • با سلام من نیما هستم 14 سالمه امروز داخل مدرسه ی دردی احساس کردم الت تناسلیم خیلی درد میکرد نمیدونم مشکل از چیه

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید اقای دکتر مدتی هس که درد شدیدی طرف بیضه چپم ، دردش میزنه به پای چپم و سوزش نوک التم احساس میکنم و حدود 2 ماه پیش تو ورزش افتادم بیضه ام ضربه دید ینی از اونه یا نه مشکل از جای دیگه هس لطفا رهنمایی کنید

  پاسخ
 • سلام آقای دکتر خسته نباشید
  بنده یکسال تمام میشه که بیضه سمت چپم نسبت به بیضه سمت راستم پایین دوستام رفتن دکتر آزمایش و سونوگرافی هم رفتن گفته نرماله یعنی ربطی به وارکوسل نداره آیا این حرف درسته
  و دومی اینه که بیضه سمت چپم بسیار از وقتا میاد بالا یعنی میشه گفت کم میمونه به بغل نقطه شروع لوله آلتم برسه و وقتی میاد بالا بغل آلتم درد میکنه این دلیلش چیه و کارمم کاشیکارم و حتی خیلی کم بعد سکس بازم بغل آلتم که بیضه ام میاد اونجاش درد میکنه دلیلش چیه اگه علائمی داشته باشه برم دکتر

  پاسخ
 • سلام و عرض ادب
  من امروز صبح بیدار شدم متوجه متورم شدن الت تناسلیم قسمت راست بالا شدم درد به اون صورت نداره ولی با انگشت که لمس کردم مقداری سفت بود امکان داره راهنمایی کنید ممنون.

  پاسخ
 • سلام اقای دکتر دو روز است که از سر التم چرک میادوهنگام ادرار سر التم سوزش هم دارام لطفا راهنمای کنید.

  پاسخ
  • با سلام
   در صورت انجام رفتار پر خطر جنسی، احتمال زیاد مبتلا به عفونتهای منتقل از راه جنسی شده اید ( STDs).
   آب و مایعات فراوان بخورید.
   در اولین زمان ممکن به اورولوژیست مراجعه کنید.

   پاسخ
 • سلام اقای دکتر خسته نباشید من همسرم چند روزیه احساس درد نوک التش میکنه دردی شبیه تیر کشیدن اوایل احساس سوزشو خارش میکرد الان فقط درد داره میشه علتشو بدونم

  پاسخ
  • دکتر سلمان اسلامی متخصص اورولوژی
   فوریه 17, 2020 10:21 ق.ظ

   با سلام
   طبق علایمی که میفرمایید ممکن است دچار عفونت در سیستم ادراری شده باشند.
   آب و مایعات فراوان میل کنند.
   در صورت ادامه دار بودن علایم لازم است آزمایش ادرار و سونوگرافی سیستم ادراری انجام بدهند و جهت معاینه مراجعه کنند.

   پاسخ
 • اقای دکتر من امروز آلتم درد گرفت سر آلت موقع ک فشار میدم خیلی سوزش داره موقع ادارار هم درد شدیدی داره و وقتی فشارش میدم یه مایع سفید رنگ ازش بیرون میاد الان باید چیکار کنم؟

  پاسخ
 • اقای دکتر هنور خوب نشده هنوزم همین حالت دام وقتی بلند میشه درد میگیره و آب ازش خارج میشه دکتر هم ب دلیل کرونا نتونستم برم الان الزامییه دکتر رفتن یا با خوردن مابعات دفع میشه

  پاسخ
 • سلام دکتر. از دیشب که ادرار کردم بعدش سوزش شدیدی در سر آلت حس میکنم. اول احساس کردم سنگ کلیه باشه چون قبلا یکسال پیش سنگ داشتم دو عدد به فاصله یک ماه چهار میلیمتر که دفع شدن آزمایش ادرار و سونوگرافی هم رفتن گفتن سنگ ساز نیست. این سوزش دقیقا نوک آلت روی کلاهک بعضی اوقات سوراخی که ادرار خارج میشه هست وقتی که آب میخورم به فاصله هر نیم ساعت ادرار دارم ادرار که میکنم سوزشی نداره، اما احساس میکنم کامل تخلیه نمیشه چون بعد از ادرار درد داره و احساس ادرار دوباره دارم اما چیزی خارج نمیشه با دست به مثانه میزنم خالیست اما در طول آلت احساس جوریست که ادرار دارم بعد از پنج دقیقه دست به مثانه میزنم پر از ادرار است. سوزش به حدی است که با دست زدن به کلاهک آلت در حد سی ثانیه خوب میشود دوباره درد میگیرد. قرص خوراکی سیپروفلوکساسین دارم استفاده میکنم احتمال عفونت وجود دارد؟ راه حل برای کاهش درد بگید. چون با وجود کرونا من نمیخوام پام به بیمارستان باز بشه. من میخوام یه راه بگید درد این بیفته دارم میمیرم. 31سالمه.

  پاسخ
  • با سلام
   مصرف آب و مایعات خود را بیشتر و بیشتر کنید.اگر ترشح عفونی تز نوک آلت ندارید و رفتار پر خطر جنسی بدون محافظت نداشتید،
   سیپروفلوگزاسین ۵۰۰ میلی گرم هر دوازده ساعت یک عدد بخورید برای دو هفته، از خوردن فلفل ادویه، سیر و پیاز و ترشی اجتناب کنید.

   پاسخ
   • سلامی دوباره. خیر رفتار پر خطر ندارم و نداشتم. مایع عفونی هم خارج نمیشه. دلیل این درد میشه بدونم؟ من در حال حاضر کمپرس گرم گذاشتم روی مثانه به نظرتون خوبه؟ آیا میشه از شیاف استامینوفن یا دیکلوفناک برای کاهش درد استفاده کرد؟ از بس مایعات خوردم دیگه بدنم جون نداره دکتر. وزن من 70کیلوگرمه. میترسم با ضعفی که دارم مبتلا به کرونا بشم و اینم بیماری موضعی میشه و مرگم حتمی.

    پاسخ
 • سلام من پایین کلاهک دست چپ ورم دارم ولی کم ن زیاد و دردی هم نداره ن رنگ پوست تغییر کرده

  پاسخ
 • سلام آقای دکتر من بعضی موقع ها وقتی ادرار میکنم وسط آلتم درد میکنه علت چیه فقط بعضی مواقع اونم بعد ادرار

  پاسخ
 • سلام‌اقای دکتر،من وقتی صبح از خواب پاشدم،متوجه التهام دور کلاهک آلتم،محل ختنه گاه شدم،میخواستم بدونم دلیلش چیه،البته اینم بگم از دو روز قبلش درد کمی تو قسمت کشاله ران سمت راست آلت دارم،ممنون میشم راهنماییم کنید

  پاسخ
  • سلام.
   احتمال زیاد آلرژی و حساسیت پوستی است.
   اگر خفیف است و رو به بهبود است کاری لازم نیست، در غیر این صورت، باید یک نوبت برای معاینه و ارزیابی دقیق مراجعه کنید.

   پاسخ
 • سلام جناب دکتر
  عذر میخوام من از دیروز در قسمت پایه آلتم متمایل به چپ احساس درد خفیفی از داخل دارم .که در حالت عادی دردی ندارم ولی وقتی روش میخوابم و با پوستم تماس میگیره و یا با دست لمس میکنم درد خفیفی احساس میکنم.مثل حالت دست زدن به جوش زیرپوستی.درحالت نعوظ هم به همین شکل هست.سوزش ادارار هم ندارم.البته ناگفته نماند من عادت بدی که داشتم از بچگی همیشه ادارم رو نگه میدارم و دیر به دسشویی میرم. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  پاسخ
 • سلام من وقتی نزدیکی دارم نوک التم محل خروج ادرار ..بشدت درد میگیره حتی کمی با دست هم ماساژ بدم نوک التم خیلی درد میگیره علتش چی میتونه باشه

  پاسخ
 • سلام
  ببخشید من روزه داخل الاتم سوز دارم نه تخمام درد دارم نه سرش بعد از ادرار بعضی مواقع میشه تا نیم ساعت بعد اروم میشه …. دلیل چی میتونه باشه

  پاسخ
 • سلام.بنده ۵۱سال دارم کلیه هام نعل اسبیه و ۲۵سال پیش سنگ کلیه عمل کردم .الان موقع نعوذ آلتم خیلی درد مبکنه هنگام نزدیکی بیشتر میشه اما وقتی می خوابه هیچ دردی ندارم .دورتا دور آلتم به گونه ای که انگار ضربه ای خورده باشد درد میگیره اما هبچ تغییری در شکلش ایجاد نشده است .راهنمایی بفرمایید سپاسگزارم

  پاسخ
 • سلام
  من از جانبازان جنگ هستم
  چند وقتی هست موقع نزدیکی در وسط آلت احساس درد میکنم الان متوجه شدم زیر پوست غده به اندازه نخود در حالت نعوظ هست بعداز نزدیکی هم مدتی درد داره اما بعد از آن درد نداره فقط بادست زیاد فشار بدم درد میکنه لطفا راهنمایی فرمائید دعا گو هستم
  خیلی نگرانم لطفا فوری
  09393280683

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید دکتر
  سال 89 واریکوسل هردو سمت و سال 92 هیدروسل و واریکوسل و فتق سمت چپم رو باهم عمل کردم از اون موقع تا حالا قسمت ختنه شدم چون مجرد هستم و دکتر بهم گفت که بخاطر کم کاری بیضه ها باید هفته ای دو تا سه بار انزال داشته باشم ، متورم میشه مثل اینکه آب زیرش جمع میشه خیلی نگرانم میکنه
  مشکل چی میتونه باشه آیا خوب میشم یا همین جوری می مونه ؟

  پاسخ
 • سلام دکتر خسته نباشید،من به وسواس ادرار در شب ابتلا هستم.وقتی میخام بخابم بارها به فکرم خطور می‌کنه که ادرار دارم اصلا خواب بهم حرام شده رفتم دکتر آزمایش ادرار و خون دادم گفت سالمی.

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید یه هفته ای هست که آلتم درد میکنه و تغییر شکل داده نعوظ هم به طور کامل اتفاق میوفته حتی وقتی هم که نعوظ ندارم آلتم سفته ناگفته نباشه که یه سالی هست واریکوسل عمل کردم و خوب عمل نشدم لطفا راهنمایی کنید باید چیکار کنم

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید یه هفته ای هست که آلتم درد میکنه و تغییر شکل داده نعوظ هم به طور کامل اتفاق نمیوفته حتی وقتی هم که نعوظ ندارم آلتم سفته ناگفته نباشه که یه سالی هست واریکوسل عمل کردم و خوب عمل نشدم لطفا راهنمایی کنید باید چیکار کنم

  پاسخ
 • سلام آلت من دو روز هست ورم کرد و اصلا بزرگ نمیشه دردی هم احساس نمیکنم لطفا جوابم بدید

  پاسخ
 • سلام. من نک کلاهک لوله اسپرمم درد می کنه وقتی که خود ارضایی کردم الان وقتی که ادرار می کنم خیلی درد میکنه البته الان یک ساعت که اینجوری آیا خوب میشه خواهش می کنم سریع جواب بدید

  پاسخ
 • سلام اقای دکتر. من واریکسول گرید ۳ دارم. ۲ روز پیش استمناع داشتم. موقع استمناع سوزش زیادی داشتم که بعد از اون درد در ناحیه الت تناسلی و سوزش شدید ادرار درد در کلاهک الت دارم. حس میکنم اسید بدنم زیاد شده. احساس سوزشم خیلی زیاده. چن مدت قبل هم اینجوری بودم ولی خوب شدم دوباره شروع شد. چن مدت پیش هم اینجوری شده بود ولی خوب شد و دوباره شروع شد. قبل از اینکه درد جدید شروع بشه ازمایش کلیه و مجاری ادراری هم دادم. کلیه هام سالم بود و هیچ مشکلی نداشت ولی واسه دستگاه تناسلی وارکوسل گرید ۳ نشون داد. الان با درد شدیدی مواجهمم جوری که منو مجبور میکنه 10 تا ۱۵ بار در روز ادرار کنم. سر التم رو دست میزنم خیلی درد میگیره. خواهش میکنم راهنماییم کنید

  پاسخ
 • سلام دکتر قسمت چپ بیضه و کشاله رانم ده روز میشه که درد خیلی خفیفی و کم ولی مداوم داره یعنی حداقل هردوساعت یه ساعتش این درد کمو داره.

  پاسخ
 • امير
  می 18, 2020 at 6:40 ب.ظ
  سلام و وقت بخير جناب دکتر
  حدود دو ماه پيش در زمان سکس و در حالت نعوظ کامل، فشاري به آلتم وارد شد حتي صداي قرچ مانندي شنيده شد ازآنموقع به بعد در کمرگاه آلتم به خصوص در زمان نعوظ و سکس احساس درد مي کنم بنظر ميرسد از همان وسط آلت و نقطه اي که فشار وارد شده، آلت در حالت نعوظ بنظر ميرسد خم مي شود بار اولي که چند روز پيش اين پيام خدمتتان ارسال شد پاسخي دريافت نکردم لطفا جهت درمان راهنمايي بفرماييد. باتشکر از زحمات شما

  پاسخ
 • سلام و وقت بخیر آقای دکتر.
  حدود یک هفته است که دردی در قسمت ابتدایی و دقیقه در وسط که شبیه به یک رگ می باشد شروع شد و این درد در سه روز اول بیشتر شد و تا حدود ۴ سانت زیر شکمم بالا رفت، که بعد از نزدیکی این درد ممتد کاهش پیدا کرد و فقط در قسمت ابتدایی آلت ماند . اکنون فقط در زمان نعوظ درد را احساس میکنم.
  همچنین بعد از نزدیکی دوباره این درد کمتر شد ولی درد در قسمت ختنه اضافه شد و قسمت ختنه تورم پیدا کرد. البته باز هم درد از روز سه و چهار خیای کمتر شده.
  حال احساس میکنم که احتمالا عفونت بوده که جمع شده بوده در قسمت ابتدایی و بعد از ارضا شدن، این عفونت کم شده و به قسمت ختنه انتقال شده.
  ممنون میشوم راهنمایی کنید که اگر عفونت باشد آیا با مصرف قرص یا کپسولی میتوانم این عفونت را از بین ببرم. یا اینکه بیماری دیگری است . ضمنا قسمت چپ و راست زیر شکمم هیچ دردی ندارد، هیچ نشانه ای به جز تورم و دردی که اشاره کردم ندارم، و سوزش ادرار هم تا به حال نداشتم.
  با تشکر و سپاس

  پاسخ
 • سلام و بسیار سپاس از پاسخ سریع و راهنمایی شما. موفق و پیروز باشید

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید من ۴۲ سالمه چند وقته درد آلت دارم در حالت نعوظ این درد بیشتر میشه در حالت معمولی نه ولی در حالت معمولی وقتی با دو انگشتم فشار میدم یه جور درد کفتگی داره میشه راهنماییم کنید ممنون

  پاسخ
 • فکر میکنم یه غده اندازه عدس زیر آلتم هس درد نداره اصلن ولی میخام سریع تر جوابمو بدید نگرانم

  پاسخ
 • باسلام واحترام

  باستحضار می رساند بنده به هنگام ارتباط جنسی لحظه ای آلت از ملهب خارج شده و با دیواره بدن برخورد کرده و ضربه ای فشاری به آلت بنده وارد آمدو مدت چهار روز است درد خفیفی دارم آیا درد خودش برطرف می شود یا به متخصص مراجعه نمایم لازم به ذکر است در ظاهر هیچ گونه تغییر وضعیتی وجود ندارد.
  باتشکر-99/03/19

  با تشکر

  پاسخ
 • سلام. دو یا سه سال پیش توپی به سمت چپ کلاهکم در حین بازی فوتبال کشیده شد.قبلا درد خفیفی داشت که احساس کردم ازوستشه. الان متوجه شدم که مشکل داخلیه و یه حالت مهره شکلی نسبت به سمت راست کلاهک بوجود اومده که با فشار دادن اون درد خفیفی احساس میشه و احساس میکنم در ادرار و انزال هم تاثیر کذاشته و تاثیرش ظاهرا در پایه آلت و در اینو فرایند ها حس میشه . الان نمیدونم چه کنم.

  پاسخ
 • سلام آقای دکتر مدت زیادی میشه که یبوست دارم گاهی اوغات موقع دفع با فشار از سر آلتم مایع منی میاد دلیلش چیه؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
تماس با ما