افزایش سایز آلت تناسلی مردان با روش های طبیعی و جراحی

  1. خانه
  2. /
  3. مقالات
  4. /
  5. افزایش سایز آلت تناسلی مردان با روش های طبیعی و جراحی

تاریخ 23 آبان 1402

اندازه آلت تناسلی مردان می‌تواند برای بسیاری از آقایان یک مسئله حساس باشد. جراحی، مصرف قرص، دستگاه‌های کششی و تزریق از جمله روش‌هایی هستند که برای بزرگ کردن آلت تناسلی مردان مورد استفاده قرار می‌گیرند، اما این روش‌ها معمولاً فقط برای مردانی که دچار ترومای آلت تناسلی هستند و یا اختلالات سلامتی دارند که بر عملکرد آلت تناسلی اثر گذاشته است، مفید می‌باشد. اندام تناسلی مردانه وظایف مهم و آناتومی پیچیده ای دارد، به این معنی که بزرگ شدن آن مشکل است.

چه روش‌های برای افزایش سایز پنیس وجود دارد؟


گزینه‌های مختلفی وجود دارد که به مردانی که از اندازه آلت تناسلی خود ناراضی هستند، پیشنهاد شده است. اگر می‌خواهید آلت تناسلی خود را بزرگ کنید، باید بدانید که بیشتر این روش‌ها به شما در رسیدن به نتایجی که انتظار دارید، کمک نمی‌کنند.

محصولاتی که باید روی پوست مالیده شوند

شما می‌توانید تبلیغات لوسیون‌ها، کرم یا روغن‌هایی که برای بزرگ شدن آلت تناسلی مردان معرفی می‌شوند را مشاهده کنید. محصولاتی که می‌توانید روی آلت تناسلی خود بمالید ممکن است حاوی هورمون، داروهای تقویت کننده جریان خون، روغن، گیاهان و یا ویتامین باشند. هیچ مدرکی مبنی بر اینکه یک محصول موضعی می‌تواند سایز پنیس شما را افزایش دهد، وجود ندارد و برخی از آنها می‌توانند یک واکنش پوستی ایجاد کنند یا سبب تحریک پوست شوند.

مکمل های غذایی

مکمل های غذایی

شرکت های زیادی وجود دارند که برای افزایش اندازه آلت تناسلی سعی در فروش قرص‌های خود دارند. بیشتر مکمل‌های غذایی سطح اکسید نیتریک مانند ال- سیترولین و یا ال- آرژنین را افزایش می‌دهد که می‌تواند خون رسانی به آلت را بهبود بخشد. در حالی که این کار ممکن است نعوظ را بهبود بخشد و آن را طولانیتر و طول پنیس را ضخیم‌تر کند، اما در واقع اندازه آلت تناسلی افزایش نمی‌یابد.

ورزش

تمرینات بدنی وجود دارد که برای بزرگ شدن آلت تناسلی مردان مورد استفاده قرار گرفته‌اند. فرضیه پشت این تمرین‌ها این است که ماساژ و مالیدن مکرر آلت تناسلی می‌تواند جریان خون به آن را افزایش دهد، که به عنوان یکی از روش‌های ممکن برای افزایش سایز پنیس در نظر گرفته شده است.

یک تکنیک خاص به نام Jelqing وجود دارد که شامل ماساژ دادن آلت تناسلی است و گویی در حال شیر دوشی آن هستید تا جریان خون افزایش یابد. هیچ فعالیت بدنی که نشان دهد نتایج مثبتی در افزایش اندازه یا ضخامت پنیس دارد، وجود ندارد. بلکه در واقع، تمرینات خشن ممکن است منجر به صدمه یا زخم آلت تناسلی شود.

دستگاه‌هایJelqing ، بست و حلقه

محصولاتی که به آلت تناسلی می‌پیچند و به نوعی فشار به آن وارد می‌کنند به عنوان روش‌های کششی تبلیغ می‌شوند. به عنوان مثال، حلقه‌های آلت تناسلی برای استفاده در طول نعوظ به منظور بزرگتر و سخت تر شدن نعوظ به دلیل افزایش احتقان خون توصیه می‌شود.

دلیل استفاده از این محصولات براساس این ایده است که باریک شدن پوست و ساختار آلت تناسلی مرد می‌تواند باعث افزایش طول آن شود. یک نوع گیره با غلطک نیز برای استفاده در حین نعوظ به بازار عرضه شده است. هیچ مدرکی در دست نیست که نشان دهد بستن آلت تناسلی آن را به طور دائم طولانی می‌کند. این ابزارهای کمکی می‌تواند باعث قطع جریان خون به آلت تناسلی شود و عوارض جانبی و یا حتی آسیب دائمی ایجاد کند.

کشش آلت تناسلی مردانه

هرگز وسایل مجازی برای بزرگ‌نمایی آلت تناسلی وجود نداشته است، اما دستگاه‌هایی که به مردان اجازه می‌دهند وزنه را به آلت تناسلی خود وصل کنند و سعی در کشیدن آن تا چند سانتیمتر داشته‌اند، بیشتر تبلیغ می‌شوند.

یک وسیله پزشکی به نام اکستنشن وجود دارد که می‌تواند طول آلت تناسلی را در مردان مبتلا به بیماری پیرونی بهبود بخشد. (این بیماری سبب تغییر در اندازه یا شکل آلت تناسلی مردانه به دلیل آسیب دیدگی می‌شود) اما قابلیت استفاده از این دستگاه در آقایان فاقد بیماری پیرونی مورد مطالعه قرار نگرفته است. با این حال، برخی از مصاحبه‌ها با پزشکان یا کاربرانی که تجربه استفاده از این دستگاه را داشته‌اند، حاکی از نتایج مثبت آن است.

پمپ وکیوم

پمپ‌های وکیوم آلت تناسلی مردانه، بر روی پنیس قرار می‌گیرند با این ایده که کشش ناشی از خلاء باعث افزایش طول و ضخیم شدن آلت می‌شود. هیچ مدرکی مبنی بر اینکه یک پمپ وکیوم می‌تواند این کار را انجام دهد، وجود ندارد و حتی خطر آسیب دیدگی نیز وجود دارد. با این حال، به عنوان یک ابزار یا به عنوان یک اسباب بازی برای تحریک جنسی، از چنین پمپ‌هایی می‌توان به صورت معقول استفاده کرد.

مداخلات جراحی

جراحی پلاستیک

جراحی پلاستیک

از طرف دیگر، جراحی پلاستیک سعی کرده است رباط‌هایی که آلت تناسلی را در استخوان پوبیس یا شرمگاهی نگه می‌دارد، قطع کند. این عمل باعث می‌شود آلت تناسلی آزادتر شود اما در کل باعث افزایش طول آلت تناسلی نمی‌شود. اگر آلت تناسلی پایین‌تر بیاید، ممکن است بزرگتر به نظر برسد اما همچنین در هنگام مقاربت پایداری کمتری خواهد داشت.

پروتز آلت تناسلی مردان

پروتز آلت تناسلی مردان در مردانی که دچار ناتوانی جنسی هستند مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما این کار آلت را بزرگتر نمی‌کند. زیرا ایمپلنت به طول آلت محدود می‌شود. جراحان تاکنون سعی کرده‌اند تا طول پنیس را طولانی‌تر کرده و یک ایمپلنت بزرگتر قرار دهند، اما قادر به ترمیم مجرای ادرار و اسپونژیوزوم نبودند.

تزریق

برخی از مردان برای افزایش ضخامت آلت تناسلی خود از تزریق چربی، اسید هیالورونیک یا مواد مصنوعی استفاده می‌کنند. هنوز مشخص نیست که چنین تزریقی بی خطر است یا خیر و هنوز اثبات نشده است که اینگونه تزریقات می‌تواند اندازه آلت تناسلی را افزایش دهد و مانند سایر روش‌ها، این کار نیز باعث بهبود عملکرد آلت تناسلی نمی‌شود.

برخی از مردان شجاع این کار را با تزریق روغن‌های مختلف (مانند روغن نارگیل) و سایر مواد (مانند سیلیکون یا محلول نمکی)، و معمولاً بدون نظارت پزشک، امتحان می‌کنند. این راهکارها می‌توانند باعث التهاب و عفونت‌های بسیار خطرناک شوند و هیچ مدرکی در دست نیست که این تزریقات موثر می‌باشند.

تزریق اسید هیالورونیک

اگر به دنبال روش‌های بزرگ‌نمایی آلت تناسلی خود هستید، می‌توانید به تزریق اسید هیالورونیک روی آلت تناسلی فکر کنید. این روش شامل تزریق ژل غیر حیوانی مبتنی بر اسید هیالورونیک به آلت تناسلی است. یک مطالعه انجام شده که بیمارانی که تحت تزریق اسید هیالورونیک یا لیپوفیلینگ قرار گرفته بودند، مورد بررسی قرار گرفت. نتایج نشان داد که بیمارانی که تحت این تزریق‌ها برای بزرگ‌نمایی آلت تناسلی بودند، افزایش طول آلت تناسلی خود را تا 1.8-3.6 سانتیمتر تجربه کردند و هیچ عارضه‌ای از تزریق اسید هیالورونیک گزارش نشد. اما هرچند که این مطالعه نتایج مثبتی داشت، نیاز به انجام مطالعات بیشتری برای تأیید این نتایج وجود دارد.

تغییر شکل ظاهری سایز آلت تناسلی

اگرچه بسیاری از روش‌های متداول برای بزرگ شدن آلت تناسلی مردان موثر نمی‌باشد یا شواهد بسیار کمی برای پشتیبانی از آنها موجود است، روش‌هایی وجود دارد که می‌توانید اندازه ظاهری آلت تناسلی را تغییر دهید. روش‌های زیر آلت تناسلی شما را بزرگتر نمی‌کنند، اما اگر نگران اندازه آن هستید، آلت تناسلی شما را بزرگتر نشان می‌دهد.

کاهش وزن

کاهش وزن

برای مردانی که نگران اندازه آلت تناسلی خود هستند، پزشکان پیشنهاد می‌کنند که با کاهش وزن شروع کنند. اگرچه آلت تناسلی شما بزرگتر نمی‌شود، اما کاهش وزن می‌تواند این لایه چربی موجود در اطراف استخوان پوبیس را کاهش دهد، در نتیجه بخش بیشتری از آلت تناسلی مرد خارج شده و سبب بزرگتر شدن آن می‌شود. حتی اگر باعث نشود که آلت تناسلی شما بلندتر به نظر برسد، تغییرات بدن شما می‌تواند سبب شود که اینگونه به نظر برسد.

حتی ممکن است شنیده باشید که از دست دادن 9-13 کیلوگرم وزن باعث می‌شود یک سانتی متر به طول آلت تناسلی شما اضافه شود یا اینکه اضافه وزن می‌تواند باعث شود که در حدود یک سوم آلت تناسلی شما پنهان باشد. در حالی که هیچ مطالعه ای برای حمایت از این فرضیه وجود ندارد، اما کاهش وزن هرگز به شما آسیبی نمی‌رساند و به هرحال باعث بهبود سلامتی شما شده و برای زندگی جنسی تان مفید است!

لیپوساکشن

همانطور که قبلاً نیز اشاره شد، افزایش وزن باعث می‌شود آلت تناسلی کوتاه تر به نظر بیاید زیرا در پایه‌ای از چربی محصور می‌شود. لیپوساکشن ممکن است برای کاهش لایه چربی مورد استفاده قرار گیرد تا آلت تناسلی بزرگتر به نظر برسد. مطالعات نشان می‌دهد که در صورت انجام دقیق لیپوساکشن سوپراپوبیک، دارای عوارض جزئی یا بدون عارضه بوده و عمدتا بسیار موفقیت آمیز است و در طولانی مدت با بهبود ظاهر آلت تناسلی، ممکن است به بهبود عزت نفس بیمار نیز کمک کند.

مقالات مرتبط

آیا شاک ویو تراپی می تواند راهی برای درمان اختلال نعوظ مردان باشد؟

نحوه تشخیص بیماری کلیه با آزمایش خون و ادرار، بیوپسی و اسکن

نحوه تشخیص بیماری کلیه با آزمایش خون و ادرار، بیوپسی و اسکن

بزرگ کردن آلت تناسلی

روش های بزرگ کردن آلت تناسلی و بررسی باورهای غلط

درد بیضه ی چپ ناشی از چیست و چه روشی برای درمان وجود دارد؟

فهرست
تماس با ما