برای مردان، مسائل مربوط به اندازه آلت تناسلی می‌تواند یک مشکل قابل توجه باشد.  کوچک بودن آلت تناسلی مردان، باعث کاهش اعتماد به نفس و احساس ناامنی آن‌ها می‌شود. اندازه آلت تناسلی مرد به عوامل ژنتیکی، تغذیه و عادات هر فرد بستگی دارد. به طور معمول، اندازه آلت تناسلی مرد به طور متوسط 9.16 سانتیمتر است و در حالت نعوظ به 13 تا 12 سانتی‌متر می‌رسد.

مردانی که از اندازه آلت تناسلی خود راضی نیستند، اغلب سعی می‌کنند روش‌هایی برای افزایش سایز آلت خود پیدا کنند. فیلرها، تزریق چربی و جراحی از متداول‌ترین روش‌های افزایش سایز آلت تناسلی هستند. در ادامه‌ی مطلب انواع راه های بزرگ‌تر کردن آلت تناسلی به طور مختصر و مفید توضیح داده شده است.

راه‌های بزرگ کردن آلت تناسلی چیست؟


راه‌های بزرگ کردن آلت تناسلی چیست

چندین گزینه برای افزایش سایز آلت تناسلی مرد وجود دارد. برخی از آنها در زیر شرح داده شده است:

دستگاه‌های وکیوم مردانه

دستگاه‌های وکیوم مردانه خاصی مانند پمپ‌ها نیز برای بزرگ کردن آلت تناسلی مرد استفاده می‌شود. پمپ وکیوم، شامل قرار دادن یک ساختار لوله مانند بر روی آلت تناسلی مرد و سپس پمپاژ هوا برای ایجاد خلا است که خون را به آلت تناسلی می‌کشد و آلت تناسلی را متورم و بزرگ نشان می‌دهد. این پمپ‌ها برای درمان کوتاه مدت ناتوانی جنسی استفاده می‌شوند. با این حال استفاده بیش از حد از آن می‌تواند به بافت آلت تناسلی آسیب برساند و منجر به نعوظ ضعیف‌تری شود.

قرص و لوسیون 

قرص‌ها و لوسیون‌ها برای بزرگ شدن آلت تناسلی معمولاً حاوی گیاهان، هورمون‌ها و ویتامین‌هایی هستند که فروشندگان این محصولات ادعا می‌کنند اندازه آلت تناسلی را افزایش می‌دهند. با این حال، این محصولات می‌توانند به طور مستقیم برای مصرف کنندگان به بازار عرضه شوند و هیچ مطالعه ای برای اثبات عملکرد آنها وجود ندارد. طبق برخی محققان، این محصولات ممکن است حاوی آثاری از سرب، سموم دفع آفات باشند و برای سلامتی مشکل ساز شوند.

دستگاه اکستندر یا بزرگ کردن آلت تناسلی 

اکستندرهای آلت تناسلی برای کشش آلت تناسلی استفاده می‌شوند. اگرچه نتایج مثبتی با این روش وجود داشته است، متخصصان قبل از استفاده از چنین روشی نظارت پزشک را توصیه می‌کنند.

 روش جلینگ (jelqing) 

جلینگ، یک ورزش کششی است که با هدف افزایش گردش خون در بافت‌های آلت تناسلی مرد انجام می‌شود، و در نهایت آلت تناسلی مرد را بزرگتر نشان می‌دهد. با این حال، این روش نیز فاقد شواهد علمی است. همچنین ممکن است با گذشت زمان باعث درد یا ایجاد زخم شود.

انتقال چربی 

روند انتقال چربی با مشاوره با جراح شما آغاز می‌شود. در طی جلسه اولیه، جراح شما را از نظر سلامتی ارزیابی می‌کند. او دلایل شما را برای تمایل به آلت تناسلی مرد بزرگتر ارزیابی خواهد کرد. سپس از نحوه انجام فرآیند و آنچه در طول درمان و بعد از آن از شما انتظار می‌رود برای اطمینان از حداکثر اثر تقویت آلت تناسلی و طولانی‌ترین نتایج به شما اطلاع داده می‌شود.

برداشت چربی فقط چند دقیقه طول می‌کشد. این روش در مقایسه با سایر روش‌های جراحی برای افزایش سایز آلت تناسلی، حداقل ناراحتی و سریعترین بهبود را فراهم می‌کند.

چربی از قسمت‌های مختلف بدن فرد از جمله باسن، ران، پهلوها و شکم برداشته می‌شود. پزشکان این روش را همراه با لیپوساکشن برای برخی از بیماران انجام می دهند. جراحان چربی‌هایی را که از بدن شما خارج می‌کنند قبل از تزریق آن به آلت تناسلی با مخلوط تصفیه کننده خاصی ترکیب می‌کنند. با تزریق چربی در زیر پوست، آلت تناسلی جلوه‌ای متورم پیدا می‌کند و ظاهر آن کاملا طبیعی است.

تزریق فیلر 

تزریق فیلر برای بزرگ کردن آلت تناسلی

بزرگ شدن آلت تناسلی مرد با استفاده از فیلرها نیز با مشاوره آغاز می‌شود. این جلسات برای آموزش و ایجاد انتظارات واقع بینانه در نظر گرفته شده‌اند.

شما باید نگرانی‌ها و انتظارات خود را با پزشک خود در میان بگذارید تا ببینید آیا فیلرها برای افزایش سایز آلت تناسلی شما مناسب هستند یا خیر.

فیلرها از مایعی تشکیل شده است که به عنوان اسید هیالورونیک شناخته می‌شود. پزشک این ماده را به بافت نرم زیر شاخه آلت تناسلی شما تزریق می‌کند. بزرگ شدن آلت تناسلی مرد با استفاده از مواد پرکننده یا فیلر روشی است که ماهیت آن غیرجراحی است. فقط در طی دو ساعت در کلینیک جراحی پلاستیک یا مطب پزشک می‌توان آن را تکمیل کرد.

مشابه روش انتقال چربی، فیلرهای بزرگ کننده آلت تناسلی به مقدار کمی در قسمت‌های خاص در اطراف آلت تناسلی تزریق می‌شوند.

خواه پزشک شما چربی یا فیلر تزریق کند، هدف این است که مواد را به طور مساوی در کل طول آلت تناسلی مرد منتقل شود تا یک اثر طبیعی و متوسط ​​داشته باشد. این کمک می‌کند تا نتایج یکنواخت‌تر به نظر برسد، مانند این که با آن متولد شده‌اید.

در بعضی موارد، پزشکان می‌توانند مواد پرکننده پوستی را به منظور افزایش گانولار یا تقویت سر به آلت تناسلی تزریق کنند، زیرا نتایج بیشتری برای آلت تناسلی وجود دارد.

نتایجی که با فیلرها تجربه می‌کنید، بسته به نوع فیلر استفاده شده و سرعت جذب شدن فیلر توسط بدن، می‌تواند تا یک سال یا بیشتر دوام داشته باشد.

پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) برای بزرگ شدن آلت تناسلی 

پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) برای بزرگ شدن آلت تناسلی

تزریق PRP به آلت تناسلی باعث بزرگ شدن آلت تناسلی می‌شود و می‌تواند با تقویت بازسازی اعصاب و عروق خونی، عملکرد جنسی را در مردان بهبود بخشد، بنابراین میزان جریان خون در آلت تناسلی را افزایش می‌دهد. روش PRP شامل برداشت و تزریق مجدد پلاکت‌های شخصی حاوی فاکتورهای رشد به آلت تناسلی مرد است. درمان یک روش بدون درد است. به جز یک فشار ناچیز با یخ زدگی اولیه، با تزریق PRP نباید هیچ دردی را احساس کنید.

پلاسمای غنی از پلاکت، از طریق سانتریفیوژ از خون جدا شده و شامل بسیاری از فاکتورهای ضروری برای بقای سلول از جمله مواد مغذی، ویتامین‌ها، هورمون‌ها، الکترولیت‌ها، فاکتورهای رشد مانند IGF و HGF و پروتئین‌ها است.

روش‌های جراحی 

جراحی بزرگ شدن آلت تناسلی مرد به دو نوع اصلی وجود دارد: افزایش آلت تناسلی و آزاد شدن رباط نگهدارنده آلت تناسلی.

  • افزایش آلت تناسلی مرد به دو روش – یا با پیوند سلول‌های چربی از جای دیگر بدن به آلت تناسلی و یا با تزریق سلول‌های چربی به آلت تناسلی مرد انجام می‌شود. با گذشت زمان، بدن می‌تواند چربی را دوباره جذب کند و آلت تناسلی مرد را به اندازه سابق بازگرداند.
  • در روش آزاد کردن رباط نگهدارنده آلت تناسلی، رباطی که آلت تناسلی مرد را به ناحیه شرمگاه نگه دارد، با جراحی برداشته می‌شود. این روش برای تغییر زاویه آلت تناسلی مرد است که می‌تواند آلت تناسلی مرد را طولانی‌تر نشان دهد. با این حال، هنگام نعوظ، زاویه آلت تناسلی مرد متفاوت خواهد بود و این ممکن است در رابطه جنسی اختلال ایجاد کند.

مقالات مرتبط

لاپاراسکوپی واریکوسل: نحوه‌ انجام، عوارض و مراقبت‌ها

لاپاراسکوپی واریکوسل: نحوه‌ انجام، عوارض و مراقبت‌ها

واریکوسل

انواع روشهای تشخیص واریکوسل (معاینه ی فیزیکی، سونو، بررسی علائم)

زود انزالی

درمان زود انزالی با گیاهان دارویی مانند مارچوبه، زنجبیل، زعفران و …

سنگ کلیه

علائم سنگ کلیه را بشناسید (درد در پهلو و کمر، تکرر و سوزش ادرار و …)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonتماس