روش های بزرگ کردن آلت تناسلی و بررسی باورهای غلط

  1. خانه
  2. /
  3. مقالات
  4. /
  5. روش های بزرگ کردن آلت تناسلی و بررسی باورهای غلط

تاریخ 23 آبان 1402

برای مردان، مسائل مربوط به اندازه آلت تناسلی می‌تواند یک مشکل قابل‌توجه باشد. کوچک بودن آلت تناسلی مردان، باعث کاهش اعتماد به نفس و احساس ناامنی آن‌ها می‌شود. اندازه آلت تناسلی مرد به عوامل ژنتیکی، تغذیه و عادات هر فرد بستگی دارد. اندازه آلت تناسلی مرد به طور متوسط 9.16 سانتیمتر است و در حالت نعوظ به 13 تا 12 سانتی‌متر می‌رسد.

مردانی که از اندازه آلت تناسلی خود راضی نیستند، اغلب سعی می‌کنند روش‌هایی برای افزایش سایز آلت خود پیدا کنند. فیلرها، تزریق چربی و جراحی از متداول‌ترین روش‌های افزایش سایز آلت تناسلی هستند.

بزرگ کردن آلت تناسلی برای چه افرادی مناسب است؟

در صورت وجود عارضه میکروپنیس (کوچک آلتی) یا آلت تناسلی پنهان یا نهفته، امکان دارد دلایل پزشکی برای درخواست جهت جراحی به منظور بزرگ کردن آلت تناسلی وجود داشته باشد. افراد مبتلا به این عارضه‌ها معمولاً به دنبال جراحی جهت بازیابی عملکرد آلت تناسلی هستند. این عملکردها شامل:

  • توانایی ادرار کردن در حالت ایستاده
  • توانایی جهت برقراری رابطه جنسی

بزرگ کردن آلت تناسلی چگونه انجام می‌شود؟

مسئله بزرگ کردن آلت تناسلی کمی پیچیده است. بستگی به این دارد که قصد افزایش طول آلت را دارید یا افزایش قطر یا کلفتی آلت. برای افزایش طول آلت راهکار قابل اطمینانی وجود ندارد. اما راه‌های غیر جراحی و کم خطری برای افزایش قطر و کلفت کردن آلت وجود دارند که به آن‌ها نیز خواهیم پرداخت.

بزرگ کردن قطر یا کلفت کردن آلت با تزریق چربی

یکی از روش‌های افزایش قطر آلت تناسلی، جراحی برداشتن چربی از یکی از مناطق گوشتی در بدن و تزریق آن به آلت تناسلی است. این چربی ممکن است از ران، لگن یا هر منطقه دیگری که پزشک تشخیص دهد، برداشته شود. سپس چربی از طریق فرآیند سانتریفیوژ خالص‌سازی شده و سپس به آلت تناسلی تزریق می‌شود تا به اندازه مطلوبی افزایش یابد. یکی از مزایای این روش این است که چربی مورد استفاده از بدن خود بیمار گرفته می‌شود و این امر باعث کاهش خطر هر گونه مشکل مربوط به تزریق چربی می‌شود. همچنین خونرسانی در منطقه‌ای که چربی تزریق شده، بدون مشکل انجام می‌شود و در نتیجه ماندگاری نتیجه درمان افزایش می‌یابد.

عوارض بزرگ کردن آلت با تزریق چربی

نتیجه درمان با تزریق چربی به آلت ممکن است رضایت‌بخش نباشد. امکان دارد مقداری از چربی تزریق شده به طور ناموزون و ناهموار پخش شده و یا به طور مجدد توسط بدن جذب شود. این موارد می‌توانند منجر به ایجاد انحنا در آلت تناسلی و یا ظاهر ناهموار و نامنظم آلت شوند. امکان بروز اسکار و مشکلات مربوط به حس در آلت و اختلال در نعوظ نیز وجود دارد. محصولات مختلف دیگری نیز برای تزریق به این منظور مورد استفاده قرار گرفته‌اند، ولی با این محصولات نیز متقاضیان به نتیجه رضایت‌بخش دست پیدا نکرده‌اند.

بزرگ کردن قطر یا کلفت کردن آلت با تزریق ژل

بزرگ کردن قطر یا کلفت کردن آلت با تزریق ژل

بزرگ شدن آلت تناسلی مردان با استفاده از مواد پرکننده یا فیلر روشی است که ماهیت آن غیرجراحی است. فیلرها از مایعی تشکیل شده‌اند که به عنوان اسید هیالورونیک شناخته می‌شود. این ژل و فیلرها معمولاً برای حجم‌دهی به لب‌ها و گونه‌ها استفاده می‌شوند، اما برای حجم‌دهی به آلت تناسلی نیز مؤثر و بی‌خطر هستند. نتایج این روش، بسته به نوع ژل استفاده شده و سرعت جذب شدن آن توسط بدن، می‌تواند تا یک سال یا بیشتر دوام داشته باشد.

تزریق ژل نیز با یک جلسه معاینه و مشاوره آغاز می‌شود. این جلسه برای آموزش و ایجاد انتظارات واقع‌بینانه در نظر گرفته شده‌ است. شما باید نگرانی‌ها و انتظارات خود را با پزشک خود در میان بگذارید تا ببینید آیا تزریق ژل برای افزایش سایز آلت تناسلی شما مناسب است یا خیر.

پزشک فیلر یا ژل را با دقت به بافت نرم زیر تنه آلت تناسلی شما تزریق می‌کند. مشابه روش انتقال چربی، فیلرهای بزرگ‌کننده آلت تناسلی در قسمت‌های خاصی که از پیش تعیین شده‌اند در اطراف آلت تناسلی تزریق می‌شوند. هدف از تزریق ژل به نقاط مختلف آلت این است که مواد به طور مساوی در کل طول آلت تناسلی مرد پخش شود تا یک اثر طبیعی و متقارن ​​داشته باشد. در بعضی موارد پزشک ژل را به نوک یا کلاهک آلت نیز تزریق می‌کند تا نتایج یکنواخت‌تر و مطلوب‌تری بدست آید.

این روش احتمالاً بهترین روش بزرگ کردن آلت تناسلی محسوب می‌شود، چرا که کم‌خطر است و نتایج به دست آمده از لحاظ تقارن و بهبود ظاهری رضایت‌بخش‌تر هستند. یکی از مزایای این روش این است که حتی در صورتی که از نتیجه به دست آمده رضایت نداشته باشید، می‌توانید به کلینیک بازگشته و پزشک می‌تواند فیلر را با استفاده از تزریق حل کند.

عوارض تزریق ژل

تزریق ژل یا فیلر ممکن است با خطراتی همراه باشد. بسیاری از عوارض مرتبط با تزریق ژل، مانند ورم یا کبودی، در فاصله کوتاهی پس از تزریق ایجاد می‌شوند و بسیاری از این عوارض در چند روز تا چند هفته پس از تزریق رفع می‌شوند. در برخی موارد، امکان دارد که عوارض هفته‌ها، ماه‌ها یا حتی سال‌ها بعد از تزریق ایجاد شوند.

بزرگ کردن طول آلت تناسلی با جراحی قطع لیگامان

بزرگ کردن طول آلت تناسلی با جراحی قطع لیگامانمتداول‌ترین روش جراحی جهت بزرگ کردن آلت تناسلی، قطع لیگامان نگه‌دارنده آلت است که آلت را به استخوان شرمگاهی متصل می‌کند. همچنین در این روش، پوست از شکم تا شاخه آلت تناسلی جا به‌ جا شده و کشیده می‌شود. با قطع لیگامان، آلت تناسلی بزرگ‌تر به نظر می‌رسد، چرا که قسمت بیشتری از آلت در حالت آویزان قرار می‌گیرد. ولی در این روش اندازه واقعی آلت تناسلی تغییر نمی‌کند. با استفاده از این روش، اندازه آلت در حالت شل یا استراحت، 2 تا 3 سانتی‌متر افزایش می‌یابد. قطع لیگامان نگه‌د‌ارنده آلت تناسلی در برخی از مواقع به همراه روش‌های دیگر مانند برداشتن چربی اضافی در قسمت استخوان شرمگاهی انجام می‌شود.

عوارض جراحی قطع لیگامان

قطع لیگامان نگه‌دارنده آلت می‌تواند سبب ناپایداری آلت تناسلی در حالت نعوظ شود. این مسئله می‌تواند باعث آسیب‌دیدگی آلت در زمان برقراری رابطه جنسی شود. همچنین لیگامان ممکن است به وضعیت اولیه بازگردد و سبب کوتاه به نظر رسیدن آلت تناسلی شود.

بررسی سایر روش‌های بزرگ کردن آلت

روش های بزرگ کردن آلت

روش‌های دیگری نیز گاهی توسط تبلیغات یا منابع غیر معتبر پیشنهاد می‌شود که تأثیرگذاری آن‌ها از نظر علمی ثابت نشده و استفاده از آن‌ها حتی می‌تواند خطراتی در پی داشته باشد. در این قسمت به بررسی این روش‌ها می‌پردازیم.

دستگاه‌های وکیوم مردانه

دستگاه‌های وکیوم مردانه خاصی مانند پمپ‌ها نیز برای بزرگ کردن آلت تناسلی مرد استفاده می‌شوند. پمپ وکیوم، شامل قرار دادن یک ساختار لوله مانند بر روی آلت تناسلی مرد و سپس پمپاژ هوا برای ایجاد خلاء است که خون را به آلت تناسلی می‌کشد و آلت تناسلی را متورم و بزرگ نشان می‌دهد. این پمپ‌ها برای درمان کوتاه‌مدت ناتوانی جنسی استفاده می‌شوند. با این حال استفاده بیش از حد از آن می‌تواند به بافت آلت تناسلی آسیب برساند و منجر به نعوظ ضعیف‌تری شود.

قرص و لوسیون

محصولات مورد استفاده برای افزایش اندازه آلت تناسلی، اغلب شامل قرص‌ها و لوسیون‌ها با ترکیبات گیاهی، هورمونی و ویتامینی هستند که فروشندگان ادعا می‌کنند توانایی افزایش اندازه آلت تناسلی را دارند. با این حال، این محصولات ممکن است به طور مستقیم برای مصرف‌کنندگان عرضه شوند و اطلاعات کافی برای اثبات اثربخشی آن‌ها وجود نداشته باشد. به دلیل عدم شفافیت در مورد ترکیبات این محصولات، ممکن است شامل مواد شیمیایی مضر باشند و عوارض جانبی مختلف و غیرقابل پیش‌بینی داشته باشند.

دستگاه اکستندر یا کش آورنده آلت تناسلی

دستگاه اکستندر آلت تناسلی یک دستگاه غیر تهاجمی محسوب می‌شود. این دستگاه برای کشش آلت تناسلی مورد استفاده قرار می‌گیرد. تحقیقات نشان می‌دهند که پس از سه ماه استفاده از دستگاه اکستندر آلت تناسلی، متوسط اندازه آلت در حالت شل یا استراحت بیش از 1.5 سانتی‌متر افزایش پیدا می‌کند.

جهت اطمینان از ایمن و مؤثر بودن اکستندر آلت تناسلی، به تحقیقات بیشتری نیاز است. استفاده از این دستگاه می‌تواند دشوار باشد. امکان دارد کشش بیش از حد سبب بروز کبودی، آسیب‌دیدگی عصبی و یا ایجاد لخته خونی در سیاهرگ‌های آلت تناسلی شود.

 روش جلکینگ (jelqing)

جلینگ، یک ورزش کششی است که با هدف افزایش گردش خون در بافت‌های آلت تناسلی مرد انجام می‌شود و در نهایت آلت تناسلی مرد را بزرگتر نشان می‌دهد. با این حال، این روش نیز فاقد شواهد علمی است. همچنین ممکن است با گذشت زمان باعث درد یا ایجاد زخم شود.

کلام آخر

نگرانی بابت سایز آلت امری طبیعی است. مخصوصاً در افرادی که تازه شروع به برقراری روابط جنسی کرده‌اند. اما باید بدانید که اندازه آلت تناسلی تأثیر چندانی در کیفیت رابطه جنسی ندارد. بسیاری از پزشکان و روان‌شناسان معتقدند که کیفیت رابطه جنسی را ارتباط عاطفی و برآوردن نیازهای شریک جنسی تعیین می‌کند. از طرفی دخول تنها بخشی از رابطه جنسی است و عشق‌بازی و فعالیت‌های دیگر نیز در کیفیت آن نقش دارد. اگر همچنان به دنبال بزرگ کردن آلت خود هستید باید روش‌هایی که ذکر شد را با دقت بررسی کنید و حتماً با یک اورولوژیست مجرب مشورت کنید.

سؤال‌های رایج در مورد روش‌های بزرگ کردن آلت تناسلی

اندازه عادی آلت مردان چند سانت است؟

آلت تناسلی مردان هنگامی کوچک حساب می‌شود که در حالت نعوظ کمتر از 9 یا 8 سانتی‌متر طول داشته باشد. به طور متوسط طول آلت تناسلی مردان در حالت نعوظ 13 سانتیمتر و قطر آن 9 سانتیمتر می‌باشد. این بدین معنی است که 70 درصد مردان در این بازه قرار می‌گیرند و تنها 30 درصد آلت بزرگتر یا کوچکتری دارند.

آیا جراحی بزرگ کردن آلت تناسلی باعث ناباروری می‌شود؟

خیر، هیچکدام از راه‌های پیشنهادی در این مقاله باعث نازایی و عقیم شدن نمی‌شوند.

آیا جراحی بزرگ کردن آلت تناسلی باعث عدم نعوظ می‌شود؟

به طور کلی روش‌های مؤثر بزرگ کردن سایز آلت موجب اختلال موقتی در نعوظ می‌شوند که پس از مدت کوتاهی برطرف می‌شود. در موارد نادر جراحی یا تزریق به آلت موجب اختلال نعوظ مزمن می‌شود.

آیا روش‌های افزایش سایز آلت تناسلی دائمی هستند؟

نتایج جراحی قطع لیگامان در صورت رعایت دقیق مراقبت‌های پس از عمل دائمی است. اما نتایج افزایش قطر آلت با تزریق چربی یا ژل موقتی بوده و بین یک تا دو سال ماندگاری دارند. این روش‌ها می‌توانند تکرار شوند.

آیا پس از بزرگ کردن اندازه آلت تناسلی، حس جنسی در آلت از بین می‌رود؟

در برخی از روش‌های ذکر شده برای افزایش سایز آلت، احساس در آلت ممکن است موقتاً مختل شود. اما پس از طی شدن دوره نقاهت بازمی‌گردد.

چه مدت پس از افزایش سایز آلت می‌توان رابطه جنسی داشت؟

معمولاً پس از 4 الی 5 هفته می‌توانید فعالیت جنسی خود را از سر بگیرید، مگر این که پزشک معالجتان نظر دیگری داشته باشد.

آیا افزایش اندازه‌ی آلت تناسلی درد دارد؟

روش‌های بزرگ کردن اندازه آلت تناسلی ممکن است کمابیش ایجاد درد یا ناراحتی کنند. در حین انجام این روش‌ها از داروهای بی‌حسی استفاده خواهد شد و برای دوره  نقاهت مسکن مناسب تجویز خواهد شد پس نگران درد نباشید.

هزینه بزرگ کردن آلت تناسلی چقدر است؟

هزینه بزرگ کردن آلت تناسلی به مواردی مانند روش مناسب هر فرد، برند و کیفیت مواد استفاده شده، هزینه بیمارستان یا کلینیک، مکان جغرافیایی بیمارستان یا کلینیک و تجربه پزشک معالج بستگی دارد و می‌تواند برای هر شخص متفاوت باشد.

آیا بزرگ کردن آلت تناسلی در کیفیت رابطه جنسی تأثیر دارد؟

هیچگونه شواهدی وجود ندارد که اندازه آلت مردان در کیفیت رابطه جنسی تأثیر داشته باشد. پزشکان و روانشناسان معتقداند که کیفیت رابطه جنسی به عواملی مانند احساس علاقه طرفین، روش انجام رابطه جنسی و توجه به نیازهای شریک جنسی بستگی دارد.

آیا شریک جنسی من متوجه تزریق ژل یا چربی در آلتم خواهد شد؟

روش‌های تزریق چربی و ژل و لیپوساکشن ردی از خود به جا نمی‌گذارند و شریک جنسی شما متوجه انجام آن‌ها نخواهد شد. اما پس از جراحی قطع لیگامان یک جای اسکار به شکل Y بالای آلتتان خواهد ماند که با موی ناحیه شرمگاهی نیز پوشانده نمی‌شود.

مقالات مرتبط

درمان بزرگی خوش خیم پروستات (هیپرپلازی) با/بدون جراحی بهمراه علت وعلائم

درمان و تشخیص سرطان مثانه (تومور در لوله اتصال بین کلیه و مثانه)

راه های درمان و پیشگیری از زخم ناحیه تناسلی در زنان و مردان

کلیه پلی کیستیک: علائم، علت و درمان

فهرست
تماس با ما