تزریق ژل به آلت تناسلی مردان (روش انجام و مراقبت بعد از آن)

 1. خانه
 2. /
 3. مقالات
 4. /
 5. تزریق ژل به آلت تناسلی مردان (روش انجام و مراقبت بعد از آن)

تاریخ 24 آبان 1402

با پیشرفت تکنولوژی ژل‌های تزریقی، پزشکان شاهد پیشرفت در بزرگ‌کردن آلت تناسلی به روش غیر‌جراحی هستند.  بدین منظور پزشکان از همان محصولاتی استفاده می‌کنند که FDA استفاده از آنها را برای بهبود وضعیت گونه‌ها و لب‌ها تأیید کرده است اما این بار پزشکان این محصولات را به آلت تناسلی و گلان یا سر آلت تزریق‌می‌کنند تا به میزان قابل توجهی حجم و طول آلت تناسلی را افزایش‌دهند. مطالعات نشان‌می‌دهد که بزرگی آلت مطلوب‌ترین چیز از لحاظ ظاهر و صمیمیت در ارتباط است.

تزریق ژل به منظور افزایش سایز و حجم آلت، از تاثیرات بیشتری بر روی قطر آن برخوردار است. در این روش، از بیهوشی موضعی برای تزریق ژل به آلت استفاده می‌شود. فرد در طول تزریق هوشیار است و این عمل حدود ۳۰ الی ۴۵ دقیقه به طول می‌انجامد. بعد از درمان، فرد می‌تواند فعالیت‌های روزمره‌ی خود را از سر بگیرد و نیازی به بستری شدن ندارد.

در اکثر موارد، تزریق ژل با استفاده از تکنیک میکرو کانولا، تنها دو یا چهار مرحله صورت می‌گیرد. این تکنیک باعث افزایش ایمنی تزریق سوزن چند مرحله‌ای شده و کبودی و آسیب‌دیدگی اندام را به حداقل می‌رساند. به علاوه، این روش باعث کاهش درد و احتمال عفونت می‌شود.

تزریق ژل به آلت، یکی از روش‌های پرطرفدار برای افزایش سایز و حجم آلت است. با توجه به کاربرد و اثربخشی این روش، بسیاری از مردان به دنبال انجام آن هستند. با استفاده از تکنیک میکرو کانولا، تزریق ژل به آلت به صورتی انجام می‌شود که فرد بعد از درمان به سرعت به فعالیت‌های روزمره‌ی خود بازمی‌گردد.

تزریق ژل به آلت تناسلی برای چه افرادی مناسب است؟


بسیاری از مردانی که به دنبال یافتن راه‌حلی برای افزایش سایز آلت خود هستند اغلب دیدگاهی تحریف‌شده و غلط نسبت به آلت خود دارند. لذا بایستی در طی جلسه مشاوره، درک فرد از اندازه و انتظاراتی واقعی او از افزایش آلت بایستی مورد بحث قرارگیرد. قبل از شروع درمان بایستی تمامی سوالات و نگرانی‌های خود را با پزشک در میان بگذارید و انتظاری واقع‌بینانه از نتایج تزریق ژل پیداکنید. برای مثال، می‌توانید در طول مشاوره به عکس‌های قبل و بعد از درمان نگاه‌کنید. شکل و اندازه‌ی آلت تناسی مردان با یکدیگر متفاوت است.

در بسیاری از مطالعات برجسته، نتایج زیر در خصوص سایز متوسط آلت مردان بدست آمده است:

 • طول آلت در حالت خوابیده ۷ تا ۱۰ سانتیمتر
 • طول آلت در حالت برانگیختگی ۱۲ تا ۱۶ سانتیمتر
 • قطر آلت در حالت خوابیده ۹ تا ۱۰ سانتیمتر
 • قطر آلت در حالت برانگیختگی ۱۲ سانتیمتر

تزریق ژل به آلت برای کسانی مناسب است که یکی و یا چند مورد از شرایط زیر را داشته باشد:

 • اندازه‌ی آلت او از لحاظ قطر و یا طول کمتر از حد متوسط باشد.
 • از نظر روانی اعتمادبنفس کافی در مورد اندازه آلت خود ندارد.
 • از  زود انزالی رنج‌می‌برند.
 • انتظارات واقع‌بینانه‌ای از نتایج تزریق ژل به آلت دارند.

تمامی مردانی که خواهان افزایش سایز آلت تناسلی خود هستند بایستی شرایط زیر را دارا باشند:

 •  بالای ۱۸ سال باشند.
 • به هیچ بیماری جدی همچون بیماری‌های عفونی، عروقی و لنفاوی و غیره مبتلا نباشند.
 • به هیچ نوع عفونت منتقله جنسی فعال مبتلا نباشند.
 • بیماری‌های فیموزیس یا پارا فیموز نداشته باشد.
 • بیماری پیرونی فعال نداشته باشد.
 • سابقه‌ی ایمپلنت دائمی تزریقی مانند روغن سیلیکون در حجم بالا را نداشته باشد.
 • نسبت به هیچ یک از ژل‌های هیالورونیک اسید و یا پلی‌متیل‌متاکریلات حساس نباشد (ممکن‌است برای اطمینان از این قضیه نیاز به انجام برخی از آزمایشهای حساسیت‌سنجی باشد.)

لطفا در صورتی که قبلا جراحی آلت انجام‌ داده‌اید و یا از روش‌های دیگری برای افزایش سایز آلت خود استفاده‌کرده‌اید حتما آن را با پزشک در میان بگذارید تا در مورد مناسب‌بودن تزریق ژل در مورد وضعیت شما تصمیم‌گرفته شود. همچنین توجه داشته باشید که روش تزریق ژل درمانی برای برطرف‌کردن افتادگی و یا انحنای آلت نیست.

آماده‌شدن برای تزریق ژل به آلت تناسلی


قبل از شروع روند درمانی بایستی موارد زیر رعایت‌شود:

 • چند روز قبل از درمان موهای زائد اطراف آلت زده شود.
 • در روز درمان، محل مربوطه را با آب و صابون تمیزکنید.
 • یک هفته قبل از درمان از مصرف آسپرین، ویتامین E، داروهای ضدالتهابی خودداری‌کنید تا از خپنریزی، کبودی و یا سایر عوارض احتمالی پیشگیری‌شود. لطفا از مصرف داروهای ذکرشده چه در طول درمان و چه پس از آن اجتناب‌کنید.

روز درمان


حدود ۳۰ دقیقه قبل از تزریق ژل، پزشک کرم بی حس کننده را بر روی قسمت‌هایی که قرار است در آنجا تزریق صورت‌بگیرد می‌مالد. تمامی تزریقات با استفاده از یک سرنگ یا کانولا باریک و دایره‌ای انجام می‌شود. تزریق ژل با کمترین درد ممکن همراه است و این درد به راحتی قابل تحمل است. از نوع خاصی از پرکننده پوستی که قبلا با لیدوکائین مخلوط شده است، برای تزریق ژل استفاده می‌شود. در برخی موارد، پزشک ابتدا دارویی را به فرد تزریق می‌کند تا باعث برانگیختگی آلت شود.

در این حالت، پزشک می‌تواند بهترین شکل را برای توزیع و شکل‌دهی ژل در اطراف آلت تناسلی انجام دهد. برانگیختگی آلت ممکن است تا یک ساعت پس از جراحی ادامه داشته باشد. اگر برانگیختگی آلت بیش از حد ادامه داشت، باید بلافاصله با پزشک تماس گرفته شود. در صورت لزوم، پزشک ممکن است ۲ تا ۳ میلی ژل را به کلاهک آلت تناسلی تزریق کند تا ظاهری نسبتا ایده‌آل را به دست آورد. معمولا این روند درمانی بسته به مقدار حجم تزریق ۳۰ تا ۶۰ دقیقه طول می‌کشد. پس از تزریق، آلت تناسلی داخل یک باند کشی پیچیده می‌شود. پزشک توصیه می‌کند که این نوار باند تا ۱۲ ساعت بر روی آلت باقی بماند.

مراقبت‌های بعد از تزریق ژل به آلت تناسلی


هرچند که امنیت این روش درمانی قبلا به اثبات رسیده است اما احتمال وقوع برخی عوارض جانبی جزئی بصورت موقتی وجود دارد که عبارتند از:

 •  ممکن‌است که تا حدی بدن فرد دچار کبودی و یا حساسیت شود. گاهی‌اوقات کبودی یک یا دو روز بعد از تزریق خود را نشان‌می‌دهد.
 • احتمال دارد که تا چند روز پس از تزریق شاهد ورم باشید. گاهی‌اوقات و در صورت لزوم پزشک داروهای ضد ورم برای شما تجویزمی‌کند تا کاهش آن کمک‌کند.
 •  درد شدید و یا مشکل در ادرارکردن از عوارض شایع تزریق ژل به آلت نیست لذا در صورت مشاهده‌ی این موارد حتما با پزشک تماس‌بگیرید.
 • ممکن‌است برخی ناهنجاری‌های کوچک به‌ وجود بیاید. ژل‌های تزریقی در ابتدا دارای خاصیت نرم‌کنندگی و منعطف هستند. این خاصیت یک مزیت است که امکان برطرف کردن ناهنجاری‌های جزئی را فراهم‌می‌کند. اگر بخواهید، می‌توانید از طریق ماساژ‌دادن ژل را به سمت کلاهک یا پایه‌ی آلت حرکت دهید.
 • تا چند هفته‌ی اول از برقراری رابطه جنسی و یا تحریک آلت خودداری‌کنید. به مدت حداقل سه هفته از برقراری رابطه‌ی معقدی غیرایمن بپرهیزید. در هفته‌ی اول روزانه حداقل دوبار آلت خود را بشویید. چنانچه در هفته‌ی اول رابطه‌ی جنسی داشتید پس از اتمام حتما آلت خود را بشویید.
 • می‌توانید پس از تزریق، فعالیت‌های عادی خود را مجددا از سربگیرید.
 • لازم است که ۲ تا ۴ هفته‌ی اول پس از تزریق برای بررسی وضعیت و در صورت نیاز درمان‌های بعدی به مطب وی مراجعه‌کنید. معمولا پس از گذشت ۲ هفته، نتایج حاصل از تزریق به بهترین حد خود می‌رسند زیرا ژل‌های هیالورونیک اسید در این مدت آب را ثابت و جذب‌می‌کنند.

نتایج تزریق ژل به آلت تناسلی


بیماران می‌توانند بلافاصله پس از تزریق  شاهد نتیجه‌ی آن باشند. البته نتایج نهایی تزریق ظرف مدت یک تا هفته بعد از تزریق نمایان‌می‌شوند. مدت زمان لازم برای ظهور نتایج به نوع محصولات بکاربرده شده در تزریق بستگی‌دارد. فراموش‌نکنید که پس از تزریق بایستی انتظار ورم موقتی و متوسط و احتمالا کبودی را داشته باشید.

محبوب‌ترین و ماندگارترین ژل تزریقی برای افزایش سایز آلت تناسلی ژل هالالورونیک اسید با Voluma  XCاست. در حالی که تزریق‌های معمولی به صورت یا لب به ۱ تا ۳ تزریق نیاز دارد برای بزرگ‌کردن آلت تناسلی با ژل Voluma XC به ۵ تا ۱۵ تزریق به بدنه‌ی آلت و کلاهک نیازهست که معمولا در یک مرحله صورت‌می‌گیرد. نتایج حاصل از ژل برای هر فرد بسته به آناتومی موجود متفاوت خواهد بود.

انتظارات واقع‌بینانه از تزریق ژل به آلت تناسلی خود داشته باشید


نتایج حاصل از تزریق ژل به آلت تناسلی و حجم اولیه تزریق بستگی دارد و ممکن است متغیر باشد. حجم تزریق اولیه معمولاً بین ۵ تا ۱۸ میلی لیتر است. اما، استفاده از یک روش تزریق با تجربه خوب و استفاده از کانولا یا سرنگ‌های کوچکتر برای تزریق و پخش‌کردن ژل به طور یکنواخت باعث تغییر زیادی می‌شود. به عنوان مثال، تزریق ۱۵ میلی لیتر ژل در یک جلسه می‌تواند به افزایش ۱۵ تا ۳۰ درصدی قطر آلت منجر شود.

تزریق حجم زیادی از ژل، ۱۵ میلی لیتر یا بیشتر، علاوه بر افزایش قطر آلت، ممکن است به افزایش طول آلت نیز منجر شود. همچنین، تزریق ژل می‌تواند باعث کاهش “جمع‌شدگی آلت” شود و در برخی موارد، باعث افزایش اعتماد به نفس فرد می‌شود.

تزریق ژل به آلت تناسلی می‌تواند در کنترل زودانزالی و افزایش مدت زمان انزال کمک کند. با این حال، باید توجه داشت که انزال به عوامل روانشناختی نیز وابسته است.

سوالات رایج


 تاثیر تزریق ژل به آلت تا چه مدتی ماندگار است؟

  معمولا پزشکان برای بزرگ‌کردن آلت تناسلی مردان از ژل‌های تزریقی هیالورونیک طبیعی  استفاده‌می‌کنند. عموما تاثیراین  ژل‌ها تا دو سال ماندگار است. از آنجا که بدن هر فردی به طور متفاوتی این ژل‌ها را جذب‌می‌کند و پوست، عضله و ضخامت بافت افراد نیز با یکدیگر متفاوت است لذا ممکن‌است که تجربه‌ی هر فرد با دیگری متفاوت باشد.

به چه مقدار ژل برای تزریق لازم است؟

اکثر مردان با توجه به نتایجی که دوست‌دارند از این روش بگیرند و همچنین اندازه فعلی آلت تناسلی‌شان به مقداری بین ۱۰ تا ۴۰ میلی‌لیتر ژل نیاز دارند.

پس از تزریق ژل به آلت تناسلی تا چه مدت باید از رفتن به سرکار خودداری‌کرد؟

نکته‌ی مثبتی که در مورد‌ افزایش سایز آلت به روش غیرجراحی است این است که پس از اتمام تزریق فرد نیازی به استراحت و نرفتن به سر کار ندارد. در واقع فرد بلافاصله پس از درمان می‌تواند روند فعالیت‌های روزمره‌ی خود را دنبال‌کند.

چه زمانی می‌توان پس از تزریق ژل به آلت تناسلی رابطه‌ی جنسی برقرارکرد؟

معمولا اگر از نظر پزشک ایرادی نداشته باشد می‌توان پس از گذشت ۲ هفته از تزریق ژل فعالیت‌های جنسی را از سر گرفت.

آیا تزریق ژل به آلت تناسلی دردناک است؟

بایستی انتظار دردی خفیف و جزئی از تزریق ژل را داشته‌ باشید که البته می‌توان این درد را به کمک مسکن‌های بدون نسخه درمان‌کرد.

عوارض احتمالی تزریق ژل به آلت تناسلی کدامند؟

در حالت کلی، شایع‌ترین عوارض جانبی تزریق ژل به آلت شامل ناراحتی اولیه یا ورم و کبودی موقتی است. همچنین ممکن‌است که تزریق ژل منجر به بروز کیست، برآمدگی‌ها، توده‌‌های به نام ندول‌ها، ناهنجاری‌های پوستی و التهاب بافت (که حتی با ژل‌های نیمه‌ دائمی نیز برطرف‌نمی‌شود) شود. هرچند واکنش‌های آلرژیک جزء عوارض نادر تزریق ژل به آلت تناسلی هستند اما احتمال وقوع آنها مخصوصا با وجود جدیدترین ژل‌های امروزی وجود دارد. اگر به زخم سرد و یا همان تبخال مبتلا می‌شوید بایستی گفت که تزریق ژل می‌تواند باعث تحریک و شیوع آن شود.

هرچند که همیشه احتمال عفونت وجود دارد اما در این مورد بسیار بسیار نادر است و به راحتی می‌توان آن را درمان‌کرد. بیشترین نگرانی‌های افراد مربوط به نتیجه‌ی تزریق می‌باشد. ممکن‌است مشکلاتی همچون تزریق نادرست و ضعیف، عدم‌ یکنواختی و حرکت ژل به قسمت‌های دیگر اتفاق بیفتد. پزشکان باتجربه می‌توانند این عوارض را اصلاح‌کنند. البته معمولا این عوارض در ژل‌های کوتاه مدت بخودی خود برطرف‌شده و به تدریج جذب بدن می‌شوند.

از چه ژل‌هایی برای افزایش اندازه آلت تناسلی استفاده‌می‌شود؟

دو گروه اصلی از ژل‌های تزریقی وجود دارد که عبارتند از: ژل‌های مصنوعی و ژل‌های طبیعی برگرفته شده از هیالورونیک اسید. هرکدام ازاین ژل‌ها طرفداران خاص خود را دارند، ژل‌های طبیعی در نهایت جذب بدن می‌شوند اما ژل‌های مصنوعی بسته به نوع آنها اثری دائمی دارند. از طرف دیگر، ژل‌های مصنوعی ممکن‌است باعث حساسیت و آلرژی شده و اگر حرکت‌کرده و یا منقبض شوند حذف آنها بسیار دشوار است. از آنجا که معمولا بیشتر این ژل‌ها در حجم‌های کوچک و برای اصلاح چین‌وچروک مورد استفاده قرارمی‌گیرند لذا در این شرایط جابجایی یا برآمدگی زیاد معمول نیست.

اما ضرورتا این مسئله در مورد افزایش سایز آلت تناسلی نیز صدق‌نمی‌کند زیرا اولا برای افزایش اندازه‌ی آلت به مقدار ژل زیادی (بسته به اندازه‌ آلت ۱۰ تا ۴۰ میلی لیتر) نیاز هست و همچنین از آنجایی که شکل و اندازه‌ی آلت تناسلی در طول فعالیت جنسی متغییر است لذا خطر انقباض و جابجایی بسیار بالا است. به همین دلیل معمولا پزشکان از ژل‌های طبیعی که اثری دائمی ندارند استفاده‌می‌کنند تا در صورتی که نتیجه رضایت‌بخشی حاصل نشد ژل جذب بدن شود.

ثانیا، می‌توان با تزریق پادتن، هیالورونیک اسید را متلاشی کرد بدین معنی که  هر چند تاثیر هیالورونیک اسید نسبت به سایر ژل‌های مصنوعی از ماندگاری کمتری برخوردار است اما خطرات آن به مراتب کمتر از ژل‌های مصنوعی است. لذا این اقدامات خطر عدم کسب نتیجه‌ی نامطلوب در هر فردی را کاهش‌می‌دهد.

مقالات مرتبط

جراحی میکروسرجری واریکوسل: نحوه عمل،هزینه توسط بهترین جراح واریکوسل

سندرم مثانه دردناک: درمان التهاب و ورم مثانه

درمان و سنگ شکنی سنگ کلیه کودکان و راه پیشگیری از بازگشت مجدد

جراحی سنگ کلیه به روش بسته PCNL

فهرست
تماس با ما